Koalice SPOLU darovala potřebným v kraji 1500 respirátorů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 10. březen 2021 16:39
20210310_134321 Zleva: Marek Ženíšek, Vlasta Faiferlíková, Helena Řežábová a Stanislav Šec. Foto: M. Osvaldová

Místo investice do březnové kampaně nakoupila koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) téměř 30 000 kvalitních respirátorů FFP2 české výroby, které rozdá potřebným v regionech. V Plzeňském kraji předali zástupci koaličních stran 1 500 respirátorů neziskové organizaci Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje TOTEM, která je prostřednictvím dobrovolníků předá lidem v těžké životní situaci.

Foto: M. Osvaldová

Respirátory určené pro ty, kdo se ocitli ve složité životní situaci převzala ředitelka TOTEMu Vlasta Faiferlíková z rukou starostky Městského obvodu Plzeň 1 Heleny Řežábové (ODS), náměstka hejtmanky Marka Ženíška (TOP 09) a místostarosty Městského obvodu Plzeň 3 Stanislava Šece (KDU-ČSL). "Máme několik rodin, kde je třeba otec samoživitel a má tři děti. Je pro něj velmi problematické zajišťovat si tyto věci. Máme i seniory, kteří žijí v poměrech, v nichž je pro ně obtížné zafinancovat respirátory," popsala ředitelka TOTEMu Vlasta Faiferlíková. TOTEM bude podle ní kontaktovat i další organizace pracujícími s rodinami, které na tom nejsou finančně dobře.

"Respirátory jsou důležité a někteří si je často nemohou sami pořídit. Proto jsme se rozhodli, že se i my budeme podílet na tom, aby mohli splňovat podmínky, které nám nařízení vlády ukládá a neměli to tak těžké," vysvětlila Řežábová.

"Uvědomujeme si, že současná situace dopadá nejvíce na ty sociálně slabé. Proto jsme velmi rádi, že můžeme jako koalice tří stran přispět alespoň tímto malým darem. Vážíme si práce TOTEMu, ale máme i důvěru, že tato organizace rozdělí respirátory těm, kteří to nejvíc potřebují," uvedl Ženíšek.

Místostarosta centrálního obvodu Stanislav Šec zdůraznil, že se jedná o české respirátory. "To je podle mě strašně důležité. V dnešní době, kdy české firmy strádají, je třeba nakupovat od nich. A ne dovážet něco ze zahraničí. Když vláda nefunguje tak, jak by měla, rozhodli jsme se jako koalice využít prostředky, které máme na kampaň k tomu, abychom nakoupili 1500 respirátorů. TOTEM je skvělá neziskovka, která je dokáže distribuovat potřebným," dodal Šec.