Koubek o velkých změnách v sestavě: Bylo to vynucené, nevrátili jsme se z Kosova v komfortním stavu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 6. srpen 2023 17:42
Koubek o velkých změnách v sestavě: Bylo to vynucené, nevrátili jsme se z Kosova v komfortním stavu ilustrační. Foto: FCVP

Postup v konferenční lize se pozitivně odrazil i v jejich výkonu v lize. Fotbalisté Plzně podali v pátém soutěžním zápase proti Baníku Ostrava suverénně nejlepší výkon v této sezóně a odměnou jim byly tři body za výhru 3:1. "Pro psychiku je to významná vzpruha. Mužstvo prokazuje, že je to schopné zvládnout. Je v něm vnitřní síla, určitě nás to může jen posílit," prohlásil kouč Miroslav Koubek.

Co dnes ve vašich očích rozhodlo zápas?
Dali jsme tři branky, takže produktivita. I když jsme jich mohli dát víc. Hrálo se nám dobře, protože Baník chtěl hrát fotbal. Bylo to hezké utkání s množstvím šancí. Myslím, že to byla atraktivní podívaná.

Nastoupili jste přitom v hodně omlazené sestavě..
Bylo to vynucené. Vrátili jsme se v nepříliš komfortním stavu z Kosova. Přicestovali jsme v pět ráno ze čtvrtka na pátek. Muselo dojít k dodávce čerstvých sil. Vyšlo to na trochu mladší hráče.

Jak hodnotit výkon Jana Palusky, který nastoupil poprvé v lize?
Lukáš Hejda není stoprocentně zdráv už od zápasu v Teplicích. Měl odpočívat. To, že šel nakonec na hřiště, bylo vynucené žlutou kartou Samsona Dweha. Báli jsme se. On je hráč, který do toho jde naplno. Chtěli jsme eliminovat riziko červené karty. Honza Paluska hrál v přípravě výborně, přišla na něj řada.

Poprvé naskočil do zápasu Pavel Šulc. Jak se vám líbil on?
Poločas se mi líbil, pak už mu síly ubývaly. Potřebuje dotrénovat. Udělali jsme s ním tréninkový cyklus za pochodu. Vrátil se z EURA v ne úplně dobrém stavu. Neměl prostě přípravu. Věřím tomu, že kondiční složku za pochodu dohoní.

Neříkal jste si po trefě Tomáše Chorého ze závěru poločasu, že už by mohl být větší klid?
Kdybychom do poločasu šli za stavu 2:0, tak by se nám začalo lépe ve druhé půli. Vyšla nám ale střídání, posílili jsme defenzivu, abychom snížili nebezpečnost Baníku. Z taktického hlediska jsme to pak už odehráli dobře.

Zápas nedohráli Bucha se Sýkorou, chyběl i Vydra. Jak jsou na tom?
U Buchy by to nemělo být vážné, jen naražené koleno. U Sykyho je podezření na poranění zadního svalu. Matěj Vydra má z Drity poraněné břišní svaly, nevíme, jak dlouho bude mimo.