×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Mezinárodní den zvířat slaví i strážníci

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - středa, 5. říjen 2022 09:27
Mezinárodní den zvířat slaví i strážníci Zdroj foto: Městská policie Karlovy Vary

Pro každého milovníka domácích mazlíčků byl včerejší den sváteční. Čtvrtého října se totiž slaví Mezinárodní den zvířat na počest františkánského mnicha Sv. Františka z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a také týraná zvířata. Svátek se začal slavit po jeho jeho smrti od 4. října 1226. Tento den se týká i Městské police Karlovy Vary, v jejichž řadách „pracují“ i čtyřnozí kolegové.

Nedílnou součástí jejich týmu je službou ostřílená sedmiletá Uxa a do práce chtivý dvouletý bejaminek Oran. Podobně jako strážníci, i oni musí mít „vhodné“ předpoklady a platná osvědčení. Slouží převážně na nočních směnách, převáženi jsou v upraveném služebním autě a po skončení směny odchází domů, kde se z „profi psa“ stane láskyplný člen domácnosti.

Ke zvířatům velkým, malým, chlupatým, opeřeným, divokým i domácím pak v případě potřeby vyjíždějí strážníci během celého roku.  Naposledy vyjeli v pondělí 3. října po osmé hodině večer  do Drahovic, kdy operátorka záchranné služby požádala o asistenci. Ta se týkala převozu pejska do útulku, jehož majitel se potýkal se zdravotními problémy a musel být převezen do nemocnice. Převoz zvířete nakonec nebyl nutný. Strážníci po příjezdu kontaktovali majitele, ten si péči o něj domluvil s kamarádem. Hlídka tak na místě zůstala, vyčkala s malým pejskem na místě a následně jej předala pověřené osobě.

Zdroj: Městská policie Karlovy Vary