Na hranice jezděte už otestovaní, radí policisté řidičům. Kamiony trčí v kolonách

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 15. únor 2021 12:55
150294341_3859398350805775_2925570897760366252_n Testovací stanoviště na Rozvadově. (15.2.) Foto: ZAK TV

Všem řidičům, kteří překračují hranice s Německem, policisté doporučují, aby měli při cestě do Německa vyhotovený test na koronavirus a nenechávali se testovat až na hranicích. Zejména na Rozvadově se totiž tvoří obrovské kolony.

Foto: ZAK TV

Řidičům osobních vozidel doporučují policisté využívat při cestě do Spolkové republiky Německo přednostně jiné hraniční přechody, než dálniční přechod Rozvadov.  "Důrazně žádáme všechny řidiče, kteří se musí nechat otestovat až na hranicích, aby využívali před testovacím místem v úseku, kde se již tvoří kolony, pouze pravý jízdní pruh a do ostatních jízdních pruhů nevjížděli. Rovněž žádáme řidiče, aby dodržovali epidemická opatření jako je nošení ochranných pomůcek k zakrytí úst a nosu a dodržování rozestupů," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Foto: ZAK TV

V současné době je prozatím umožněn vstup z České republiky na území Německa jen osobám, které jsou uvedené na seznamu výjimek. Zároveň musí mít každý, kdo překračuje státní hranici z České republiky do Spolkové republiky Německo, negativní Covid-test vyhotovený v německém či anglickém jazyce, přičemž tento test nesmí být starší 48 hodin a rovněž je nutná digitální registrace při vstupu na území Německa.

Vzhledem k tomu, že kontroly ze strany německé policie vyžadují časovou náročnost, tvoří se na české straně státní hranice tvoří kolony vozidel. "Největší problémy zaznamenáváme na hraničním přechodu Rozvadov, kde jsou v tuto chvíli kolony v délce přibližně 16 kilometrů. Je tedy nutné, aby řidiči počítali se zdržením a byli na tuto skutečnost připraveni. Zároveň bychom chtěli řidiče upozornit na to, aby byli ohleduplní, plně se věnovali řízení svých vozidel a respektovali dopravní značení a případné pokyny policistů, a zabránili tak dalším možným komplikacím," dodala Burešová krátce před 11. hodinou.