Omezte pocení a dejte sbohem nevzhledným koláčům i zápachu!

Zveřejněno v Pro ženy
Od - pátek, 12. květen 2023 06:58
Omezte pocení a dejte sbohem nevzhledným koláčům i zápachu! ilustrační. Foto: Pixabay

Každé z nás může vyhovovat jiná textura přípravků proti pocení, ovšem vyplatí se vědět, kterým složkám bychom měly věnovat pozornost, a které produkty vybírat. Poradíme také, jakou metodou se můžete pocení zbavit na nějakou dobu úplně.

Deodorant versus antiperspirant

Potit se je přirozené a současně s potem tělo vylučuje také soli a další látky. Některé z nás se potí více, jiné méně a nemusí to bezpodmínečně záviset na zvýšené fyzické námaze nebo počasí. Jde také o genetiku. Každá z nás používá přípravky proti pocení. Ovšem deodorant slouží k tomu, že pouze eliminuje pach, tedy bakterie, které vznikají činností mikroorganismů na naší kůži. Naopak antiperspirant tvorbu potu omezuje. Právě hliník v něm obsažený má na starost jeho potlačení. Už toto slovo samo o sobě ale naznačuje, že se nejedná zrovna o "zdravou" variantu. Je to tedy na vašem zvážení. Pokud se nadměrně nepotíte a jste zároveň "bio" žena, vyzkoušejte například veganské deodoranty, které obsahují vilín virginský. Ten je vhodnou složkou používanou v produktech sloužících k čištění obličeje a zlepšení pleti, a dále v produktech určených k zachování vlastností pokožky a její vlhkosti. Destilát této rostliny má osvěžující, a na pokožku formující účinky. 

Jak odstranit pocení?

Existuje metoda, o které jste už možná slyšela. Je určená zejména ženám, které se nadměrně potí a nepomáhá jim ani antiperspirant. Proto jedním z nejefektivnějších řešení je aplikace botulotoxinu. Zákrok je opravdu rychlý a zabere jen pár minut. Výhodou je, že ho lze aplikovat do přesně těch míst, kde se potíte, nikoli tedy jen do podpaží. Jestli vás trápí vlhké nohy nebo dlaně, může to být pro vás vysvobozením. V ošetřeném místě dojde k dočasnému omezení nebo úplnému zastavení pocení. Účinek nastupuje pozvolna během dvou až deseti dnů, kdy potní žlázy omezují až takřka zastavují svou činnost. Efekt je vždy individuální. Přetrvává podle použitého množství látky sedm až dvanáct měsíců, někdy i déle. Ačkoliv není výsledek trvalý, lze aplikaci botulotoxinu bez obav opět opakovat, přičemž s počtem opakování se efekt prodlužuje.