Plzeň po reprezentační přestávce ožila, výhru v Ostravě řídil Adu

Od - sobota, 19. říjen 2024 18:31
Plzeň po reprezentační přestávce ožila, výhru v Ostravě řídil Adu Foto: FCVP

Zatímco před reprezentační přestávkou její forma kolísala, po ní Viktoria předvedla jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Plzeňané v souboji třetího celku se čtvrtým zvítězili na hřišti Baníku Ostrava 3:1, když se dvakrát prosadil Prince Adu, pojistku pak přidal střídají Erik Jirka.

Utkání v Ostravě přineslo první gól už v páté minutě. Adu se prodral přes obránce k nakopnutému balonu a překonal hned z první akce domácího brankáře Markoviče. Na hornické půdě se následně hra odehrávala bez větších šancí, Baník hrozil především ze standardních situací. Jenomže ve 27. minutě to byla znovu Viktoria, která gólově udeřila. Matěj Vydra se probojoval pokutovým územím a poslal míč na branku. Míč asi překročil brankovou čáru, domácí balon vytáhli a následně přispěchal Milan Havel, který ho napálil zpět na branku. Jenže Baníkovci ho znovu vytáhli ven zpoza brankové čáry. Hlavní rozhodčí nejdříve gól odpískal, celou situaci však kontroloval VAR. Nakonec byl odpískán ofsajd a pokračovalo se s jednogólovým náskokem Viktorie. O deset minut později Lukáš Kalvach v pokutovém území krásně prostrčil na Matěje Vydru, jehož střelu zastavila horní tyč. Čtyři minuty na to ukázal svá kouzla také Martin Jedlička. Jeho pozornost vyzkoušel domácí Erik Prekop. Krátce na to bylo z pohledu Plzeňských znovu veselo. Svůj druhý dnešní zásah připsal Adu. Krásný centr z pravé strany hřiště poslal Milan Havel, který naprosto přesně našel forvarda Viktorie. Do kabin si červenomodří odnesli náskok 2:0.

V 54. minutě Adu dobře prodloužil balon na Matěje Vydru. Ten se do rány položil, ale Markovič byl proti třetí brance v jeho síti. Od té doby hra plynula bez větších příležitostí na obou stranách V závěru zápasu se Baníku podařilo snížit, a to když si centr z levé strany našel Matěj Šín. Plzeňští ale okamžitě zareagovali a vzali si svůj dvougólový náskok zpět. Výborný nákop od Martina Jedličky mířil na Cadua, který odcentroval do vápna na Erika Jirku. Ten si míč připravil a nekompromisně napálil do branky. Z Ostravy si Viktoria odváží vítězství 3:1.