Plzeň rozdrtila Olomouc, v předkole si s ní dá repete

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 7. březen 2021 20:43
TUR_3152 Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Hokejisté Škody Plzeň v závěrečném kole základní části rozdrtili Olomouc 9:1. Hattrickem se na výhře podílel Filip Suchý. Ani to ale Západočechům nepomohlo k posunu na čtvrté místo, které nakonec uhájil o dva body Liberec. Už ve středu tak začne předkolo, soupeřem bude Škodovce právě tým Hanáků.

Plzeňští měli skvělý nástup do zápasu, už v 5. minutě šli do vedení, když střelu Kodýtka tečoval mimo dosah Lukáše Filip Suchý. Stejný hráč měl další šanci o tři minuty později, tentokrát ale jeho teč minula olomouckou branku. Západočeši byli lepší a v 17. minutě se dočkali druhé trefy. Filip Suchý ujel obraně Hanáků a blafákem nedal Lukášovi šanci. Další velkou příležitost měl Musil, Lukáš už ale potřetí puk za záda nepustil.

Naopak hned na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku a v čase 20:56 ji využili zásluhou bomby od modré v podání Ondruška. Jenže Škodovka pak znovu zabrala a ve 27. minutě vrátil klid na hokejky indiánům Jaroslav Kracík. Za další čtyři minuty ujel do přečíslení Mertl s Milanem Gulašem a plzeňský kapitán zakončil přesně pod horní tyč. Západočeši působili suverénním dojmem a ve 37. minutě přidali další trefu, růžek branky vymetl Milan Gulaš. Uplynulo dalších 18 vteřin a po přihrávce Kracíka překonal Lukáše Filip Přikryl. Ani to ale nebylo všechno, 30 vteřin před druhou sirénou zvýšil na 7:1 po krásné kombinaci Sebastián Malát.

Na osmou trefu si indiáni počkali do 45. minuty. Robovu střelu vyrazil gólman Mokrý, který po sedmé brance vystřídal Lukáše, jen před Filipa Suchého, a ten dokonal hattrick. Vzápětí mohl snížit Navrátil, jeho únik ale vychytal Frodl, a tak se radovali znovu domácí. Po individuální akci uzavřel gólový účet zápasu v 55. minutě sedmnáctiletý bek David Jiříček.