Porazit Babiše v parlamentních volbách? Opoziční strany se mohou vyšachovat samy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 22. říjen 2020 23:12

Krajské a senátní volby pořádně zamíchaly s kartami opozičních stran, které se původně tvářily, že se chtějí spojit a porazit v parlamentních volbách Andreje Babiše. V uplynulých dnech se totiž vytvořily dva tábory. Jeden vedou Piráti s Ivanem Bartošem a druhý ODS s Petrem Fialou.

Průzkum agentury Kantar zveřejněný před pár dny ukázal, že hnutí ANO oslabuje, když by ho volilo 24,5 %. Naopak Piráti (19 %), ODS (13,5 %) nebo STAN (9,5 %) posílily. Na první pohled to tak vypadá na velkou šanci pro opozici, zdání ale může klamat. Utvořily se totiž dva bloky, které si jdou po krku, alespoň tedy na sociálních sítích. Zatímco Piráti se začali více sbližovat s hnutím STAN, ODS zase s TOP 09 a KDU-ČSL.

„Je to stejné, milí přátelé, jako s tou udržitelností penzí a veřejné zdravotní péče. Je to hodně špatné, ale vy to prostě nechcete slyšet. Vy chcete věřit, že STAN stojí na té správné straně. On ale stojí na jediné straně, a to na straně čerpání dotací. Až to pochopíte, bude pozdě,“ vzkázal například Miroslav Kalousek (TOP 09).

A pnutí je cítit i mezi ODS a Piráty. Na svých sociálních sítích sdílel například hodně drsný vzkaz předseda ODS Petr Fiala. „Rozumím, že situace je vypjatá, ale ocenil bych, kdyby se Ivan Bartoš neuchyloval k babišovským metodám a nevymýšlel si. Nikdy jsem neřekl, že chci spojovat prodlužování nouzového stavu s hlasováním o důvěře vládě. V ODS jsme vládu vyzvali, aby o důvěru požádala sama, až nouzový stav skončí. To znamená po tom, až bude vyřešena zdravotní krize v České republice,“ napsal Fiala.

Je tak jasné, že nejvíce tato situace prospívá především tomu, koho opozice chtěla sesadit. Samotnému Andreji Babišovi.