ROZHOVOR: Podle Václava Adamce jsou ženy hnacím motorem rekonstrukcí!

Zveřejněno v Pro ženy
Od - úterý, 14. březen 2023 06:46
ROZHOVOR: Podle Václava Adamce jsou ženy hnacím motorem rekonstrukcí! Foto: Václav Adamec

Každý, kdo někdy sháněl šikovného řemeslníka, moc dobře ví, jak náročná je to disciplína. Navíc ceny práce, a především pak materiálu v poslední době rostou raketovou rychlostí. Nejlepší způsob, jak ušetřit při stavbě či rekonstrukci, představuje využití vlastních sil. Pustit se do práce za pomoci rodiny a přátel znamená úsporu i stovek tisíc korun. A pokud nevíte, jak začít, může se vaším průvodcem stát Václav Adamec. V rámci televizního pořadu učí tento řemeslník pracovat lidi svépomocí.

Co vás přimělo kývnout na účast v pořadu, který se zabývá domácími rekonstrukcemi?

Když se mi dostal do ruky námět, jako bych viděl sám sebe před pár lety. Také jsem měl spoustu nápadů, ale na jejich realizaci chyběly peníze. Stejně jako hrdinové našeho pořadu jsem musel přiložit ruku k dílu. Během natáčení první série jsme navštívili lidi mnoha různých profesí a každý byl něčím výjimečný. Když jsem viděl, jak jsou úspěšní ve své profesi, nepochyboval jsem o tom, že pod mým vedením zvládnou i práce pro ně zcela nové. A to mě hodně bavilo. Jak se říká – když se chce, tak dokážete vše. Nejdůležitější je chtít a začít.

Já jsem se před kamerou také cítil nesvůj. Před kamerou jsem stál poprvé, byla to moje první zkušenost. Ale díky podpoře režiséra Vaška Kutila a celého štábu jsem se také rozmluvil (směje se). Pokračování celého rozhovoru si můžete přečíst na stránkách zenysro.cz.