📺 "SERIÁL FALLOUT a FILM OPENHEIMER k nám přilákal tisícovky lidí!" říká Václav Vítovec - ATOM MUZEUM BRDY

Zveřejněno v Video ZAK
Od - úterý, 21. květen 2024 14:30

Média

Seriál Fallout momentálně hýbe společností. Společnost Amazon Prime, která seriál uvedla díky tomu, už teď počítá s pokračováním. Jak velký vliv mají filmy a seriály na chování lidí, a převážně pak o jejich zájem na jednotlivá témata, se mimojiné rozpovídal provozovatel ATOM MUZEA BRDY - Václav Vítovec. Muzeum schované v Brdských lesích je totiž jako vystřižené ze seriálu. Připomíná atomový kryt, který se v seriálu nazývá Vault. 

Pokud seriál Fallout neznáte a ještě jste ho neviděli, pokusíme se vám ho trochu přiblížit. Jedná se o volnou adaptaci počítačové hry Fallout, která vypráví příběh hrdinů, kteří žijí ve světě po jaderné válce. Část lidí zůstala skryta v podzemních krytech, které se nazývají Vaulty. Obyvatelé, kteří měli méně štěstí a před válkou se schovat nemohli, povětšinou jadernou válku nepřežili. Existují ale i "šťastlivci", kteří jadernou válku přežili. Ti v pustině po jaderné válce žijí v primitivních nebo i složitějších uskupení. Někteří z důvodu radiace zmutovali v takzvané Ghouly a jiní se zase vrátili civilizačně do dob primitivních kmenů. Neexistuje zákon, bují zločin a Amerika opět připomíná divoký západ. Seriál potažmo i hra Fallout přicházejí s originálním pojetím světa, který jakoby zamrzl v padesátých letech minulého století. Ze starých lampových rádií hraje dobová hudba, například Louis Armstrong a na pozadí toho všeho se odehrává boj o přežití. Seriál také přichází s neotřelým černým humorem, který podobně jako ve hře, dodává jednotlivým situacím hořkosladkou tečku. Pokud jste milovníky scifi, určitě byste si seriál a potažmo ani hru, neměli nechat ujít.

fallout

ZDROJ: AMAZON PRIME

Pro nás fanoušky z Plzeňského kraje je skvělou zprávou, že můžeme navštívit takový náš český Vault. Atom Muzeum Brdy je totiž jako vystřižené ze seriálu, kdyby se odehrával v našich končinách. Není tedy divu, že fandové "postapa" jezdí na toto místo z různých koutů naší země. Skvělou zprávou je také to, že v muzeu se konají různé akce, koncerty, přednášky, ale také třeba promítání amaterských filmů. Prostě místo jako stvořené pro GEEKY bez rozdílu věku. Tak pokud ve vás ještě stále rezonuje seriál Fallout nebo film Openheimer, určitě neváhejte a do muzea vyražte. Jak vidíte níže na obrázku - takhle by vypadal Fallout, kdyby se odehrával u nás. 

a9e1fae7 e66b 4b3a 8474 ba94f6890ff3

ZDROJ: KUDYZNUDY. CZ - ATOM MUZEUM BRDY