V sobotu se bude konat oblíbený zimní pochod!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pátek, 10. únor 2023 07:20
V sobotu se bude konat oblíbený zimní pochod! Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Turisté a přátelé pohybu, zbystřete! Klub českých turistů organizuje v sobotu 11. února již 8. ročník oblíbené pěší akce Zimní Bludníček. Turistický pochod provede zájemce okolím Blovic na jižním Plzeňsku.

Start akce je tradičně na nádraží v Blovicích. Registrace bude možná od 8:30 do 9:45. Pro turisty je připraveno několik tras. Na trase s názvem Bloudění blízkým okolím čeká zájemce pětikilometrová procházka Blovicemi a blízkými Vlčicemi. Trasa Cestou otevřenou už vede z Blovic na Karlov, Štítov, Kamensko a zpět do Blovic. Celkem je připravenou 5 tratí o různých délkách – 5 km (Bloudění blízkým okolím), 7 km (Do hospůdky Na Polance), 12 km (Cestou otevřenou), 17 (Přes Kamensko do Zlatého údolí) a 25 km (Přes okolní lesy na špekáček do Kamenska). Stačí si jen vybrat a užít si přírodu jižního Plzeňska. Odměnou účastníkům bude kromě příjemně stráveného dne také pamětní list, samolepka a razítko IVV. Startovné je 25,- Kč pro členy KČT, mládež do 15 let a držitele karet ISIC, ITIC a ALIVE, pro nečleny pak 30,- Kč.

Cílem pochodu je Panský dům v Blovicích, kde od 15:00 začíná tradiční zpívaná s LAZARBAND. 

Cestou je možné potkat mnoho zajímavostí. Sousoší Ukřižování, kamenné obelisky na Cestě otevřené, židovský hřbitov v Blovicích i zámek Hradiště. “Z důvodu konání 8. ročníku akce Zimní Bludníček, bude v sobotu od 9:00 do 15:00 otevřen vstup do zámeckého parku přes brány na Bohušově a na Husině,” uvádí Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích.