Žádný kouzelník nejsem, smál se po další výhře nad Slavií trenér Koubek. Ke kotli měl netradiční prosbu!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 14. duben 2024 21:03
Žádný kouzelník nejsem, smál se po další výhře nad Slavií trenér Koubek. Ke kotli měl netradiční prosbu! Foto: FCVP

I podruhé v sezóně skolili fotbalisté Plzně pražskou Slavii. Tentokrát je vítězství 1:0 možná ještě cennější, když přišlo jen tři dny po fyzicky náročném duelu s Fiorentinou. "Jsem velmi překvapený, jak jsme to odehráli, jak jsme to odehráli z hlediska intenzity, běžeckého výkonu," smekal klobouk plzeňský kouč Miroslav Koubek.

Co dnes vyzdvihnete na vašem týmu?
Vyzdvihnu to, že to byl týmový výkon. Kluci skvěle takticky reagovali na prvky, které jsou někdy odlišné. Jsem velmi překvapený, jak jsme to odehráli, jak jsme to odehráli z hlediska intenzity, běžeckého výkonu. Trochu jsem se obával o ten střed pole, protože kluci byli po čtvrtku vytížení. Vyšel nám i tah s Metsokem. Chtěli jsme být co nejvíce aktivní na rozdíl od čtvrtka. Česká mužstva vám míč dají, italská Barcelona ne.

Považujete vítězství za zasloužené?
V prvním poločase byla zpočátku Slavie asi lepší, ale za celý zápas jsme jí nepustili do větší šance. Poté jsme krok srovnali a ve druhém poločase už jsme podle mě byli lepší. Tam jsme dominovali. Neznám data zápasu, ale podle mě jsme byli nebezpečnější.

Neměl jste strach, že se změní momentum zápasu po neuznaném gólu v 60. minutě?
Jo, měl. Ale naštěstí se to pak zase srovnalo a my se uklidnili.

Pavel Šulc měl křeče, přesto vstal a dal sprint. Co to vypovídá o jeho charakteru?
Je pracovitý, inteligentní. Ví, co má dělat. Pokud dokázal s křečemi se zvednout, tak tam má emoce. To svědčí o charakteru, že to nezabalí. Klobouk dolů. Ale to byl i Červ, kdybych neviděl, že kulhá, tak se asi nenechá vystřídat. Takový materiál je pro nás hodně dobrý.

Slavii jste porazili i podruhé v sezóně. Sedí vám tedy její styl?
Vůbec bych to nezveličoval. Žádné kouzlo nemám. Snažím se jen připravit tým, jak uznám za vhodné. Mě spíš vadí, že mám špatnou bilanci s panem Svědíkem a třeba i s Lubošem Kozlem. Se Slováckem se mi permanentně poslední dobou nedaří. S Jindrou Trpišovským je to náhoda.

Byl to jeden z nejlepších taktických výkonů?
To nedokážu říci, ale naše defenziva v těchto zápasech je hodně funkční. Trochu mě trápí defenziva v těch „všednějších“ zápasech. Holt všechno má nějaký svůj příběh.

Pochválíte Robina Hranáče, jak to dnes zvládl? Nemáte trochu obavy, že ho neudržíte?
To je předčasné, obavy nemám. V tuto chvíli se mi to jeví jako velmi zajímavý typ pro národní mužstvo, asi tak. A to do užšího výběru.

Jak pro vás bylo těžké chystat tým na takto náročný duel se Slávií, když vás ve čtvrtek čeká ještě náročnější práce v Itálii?
Nebylo to těžké. Věděl jsem, že mohu postavit hráče, kteří budou čerství. Obával jsem se jen u těch tří uprostřed. Nemám alternativy někoho tam moc šetřit. Ale na Fiorentinu jsme dnes nemysleli. Když přijede Sparta nebo Slavie, tak slovo „šetřit“ by kluci tvrdě odmítli. To bych si ani nedovolil u nich naznačit.

Je z pohledu sil důležité, že máte o jeden den víc na odvetu, než to bylo teď?
Ano, mít čtyři dni do zápasu je lepší, než tři.

Když vás vyvolává celý stadion, jaké emoce v sobě máte?
Já nevím, není to nepříjemné, to je jasný. (smích) Poprosil bych kotel, aby vyvolali Marka Bakoše, Honzu Trousila, Zdeňka Bečku nebo Matúše Kozáčika. A kondičák Kastner je skvělý. Mám nejlepší realizační tým ve své kariéře.