Základní skupina evropských pohárů a milionové bonusy? Viktoriánům zbývá poslední krok

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 29. srpen 2023 16:55
Základní skupina evropských pohárů a milionové bonusy? Viktoriánům zbývá poslední krok Foto: FCVP/Jan Kubíček

V cestě za podzimem v Evropské konferenční lize zdolala Viktoria Plzeň již dva soupeře, po kosovské Dritě si ve 3. předkole poradila i s maltskou Gziru. Posledním protivníkem, který zbývá, je kazašský celek Tobol Kostanaj, na jehož půdě Plzeňané před týdnem uspěli 1:2. Na slibný výsledek z prvního utkání se červenomodří pokusí navázat ve čtvrteční domácí odvetě (19:00). V případě postupu si západočeský celek na své konto připíše bonus 2,94 milionů eur (71 milionů korun).  

"Z úvodního utkání máme radost, 1:2 je dobrý výsledek, výhra na horké půdě je cenná. V žádném případě ale není rozhodnuto. Ve venkovním zápase se akorát potvrdilo, že Tobol je opravdu nepříjemný soupeř. Zvolil štiplavé zbraně jako vysoký pressing a agresivitu. Chtěli jsme si ale odvést dobrý výsledek do odvety, což se podařilo, proto musím tým pochválit," zhodnotil utkání v Kazachstánu trenér Miroslav Koubek.

"Před zápasem bychom byli s výsledkem asi spokojení, ale vzhledem k tomu smolnému gólu v závěrečné minutě nás to mrzí. Každopádně v domácím prostředí jsme silní, fanoušci nás poženou, takže věřím, že to zvládneme," okomentoval aktuální situaci záložník Lukáš Kalvach.

Viktoria si vzhledem k důležitosti odvetného utkání nechala odložit nedělní ligový duel s Mladou Boleslaví. Celý týden se tak může soustředit pouze na zápas s Tobolem Kostanaj. "Je to pro nás super, že si můžeme odpočinout a ve čtvrtek za podpory plného stadionu to můžeme dokončit," doplnil Cadu, střelec branky z úvodního utkání.

Za účast v předkolech Evropské konferenční ligy a vyřazení dvou soupeřů mají Západočeši již nyní jistý zisk minimálně 1,05 milionů eur (25 milionů korun). Do národního koeficientu navíc v letošním ročníku přispěli zatím největším počtem bodů (4,5) - za čtyři vítězství a jednu remízu.