Západočeské derby pod širým nebem ovládla Plzeň

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - sobota, 17. únor 2024 19:27
Západočeské derby pod širým nebem ovládla Plzeň Foto: HC Škoda Plzeň

Čtvrté západočeské derby v sezóně se stalo kořistí hokejistů Plzně. Ti v utkání pod širým nebem v německém Klingenthalu přehráli Karlovy Vary 5:2. Indiáni o své výhře rozhodli ve druhé třetině, v níž soupeři odskočili na dvoubrankový rozdíl.

Plzeň měla raketový nástup do zápasu. Již po třiceti vteřinách Adrián Holešinský našel na pravé straně volného Miroslava Indráka, který střílel do téměř odkryté klece. Ve třetí minutě ovšem bylo bleskově srovnáno. Daniel Kružík se dostal do brejku na pravém křídle a přesnou ranou k tyči srovnal účty. Škoda si posléze zahrála početní výhodu, všechny střelecké pokusy nicméně zastavil Frodl v bráně. Na druhé straně zkoušel prostřelit Hlavaje Bartejs, neujala se však ani dorážka Kofroně. Filip Koffer už byl následně opravdu velmi blízko, maskovaný muž indiánů ovšem vytáhl ze své sbírky famózní zákrok lapačkou. V závěru první třetiny hrála početní výhodu i Energie, skóre se však nezměnilo, po dvaceti minutách tak platil nerozhodný stav 1:1.

Zkraje prostředního dějství se hrál vyrovnaný hokej, vše se pokoušel změnit Joon Huttula, proti němu ale znovu skvěle zasáhl Hlavaj svou lapačkou. Na startu 28 minuty šla naopak podruhé v zápase do vedení Škoda. Jan Schleiss se neukvapil v útočné třetině, předložil parádní přihrávku před volnou bránu Adriánovi Holešinskému, který to měl, jak na zlatém podnose. Krátce za polovinou zápasu mohly Vary srovnat, místo toho ale udeřili indiáni potřetí, navíc ve vlastním oslabení. Špatnou rozehrávku si pro sebe uzmul Jan Schleiss, který dostal puk opět za Frodla. Holešinský se pokoušel záhy ještě zvýšit plzeňské vedení, to se mu ovšem nepovedlo, po čtyřiceti minutách tak vedli Plzeňané 3:1.

Škodovce vyšel parádně vstup i do závěrečného dějství. Jakub Lev dostal ukázkovou přihrávku na levou stranu a přesnou střelou ke vzdálenější tyči opět rozradostnil plzeňské fanoušky. A to navíc nebylo vše, za další tři minuty se Plzeň radovala popáté. Aleksi Laakso se zmocnil kotouče na pravém kruhu a posléze poslal hrací předmět nechytatelně pod horní tyčku. To už bylo hodně na brankáře Frodla, který své místo přenechal Habalovi. Ondřej Beránek mohl nedlouho poté snížit, ve velké příležitosti ovšem selhal. Lépe si vedl Tomáš Bartejs, který od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Více toho už ovšem Energie nestihla, západočeské derby pod širým nebem tak opanovala Škodovka v poměru 5:2.

hcplzen.cz