Zápas s Teplicemi věnuje Viktoria na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 14. prosinec 2020 17:38

Úterní ligové utkání Viktorie Plzeň s Teplicemi bude dalším, od roku 2018 již třetím, které klub věnuje na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně – NTKD. Cílem je získat další potenciální dárce do Českého národního registru dárců dřeně, neboť závažné onemocnění si během koronavirové krize pauzu rozhodně nevybírá.

https://www.youtube.com/watch?v=IVZpKVW9w-A

Každých 35 vteřin přibyde na světě jeden člověk se závažným zhoubným onemocněním krvetvorných buněk. Během koronaviru se na této statistice nic nemění – leukémie prostě pauzu nemá. To je hlavní myšlenka, na kterou se v posledních týdnech snažila NTKD upozornit a Viktoria se k tomu nyní přidává. „Mrzí nás, že fanouškům letos nemůžeme nabídnout přímo na stadionu místo, kde by mohli vstoupit do registru jako tomu bylo v předchozích letech. Rozhodli jsme se tedy pomoci jiným způsobem, a to upozornit na to, že závažná onemocnění rozhodně nemají pauzu a je stále potřeba nových dárců,“ vysvětluje mluvčí klubu Václav Hanzlík.

„Za každého nového dárce jsme neskutečně vděční. A v této době je důležité si připomínat, že závažné nemoci jsou stále mezi námi. Tím bych chtěl klubu FC Viktoria Plzeň poděkovat, že nám s touto osvětou pomáhá jak tímto zápasem, tak především dlouhodobě,“ řekl Pavel Jindra, předseda správní rady NTKD a primář hemato-onkologického oddělení FN Plzeň.

I díky podpoře všech viktoriánů mohl nedávno Registr oslavit odběr krvetvorných buněk u jubilejního 800. dárce, což je skvělé číslo! Hledání vhodného dárce je totiž jako hledat jehlu v kupce sena. „Většinou jde o 1 procento z celkového počtu lidí v registru. Čím více členů však budeme mít, tím se toto procento a s ním i šance na zachránění lidského života zvětší,“ vysvětluje Pavel Jindra.

Hráči Viktorky nastoupí do úterního utkání s Teplicemi s logem NTKD na dresech. Podpoře Nadace je věnován i zápasový magazín Viktorián, v němž naleznete například rozhovor přímo s Pavlem Jindrou.