Zdravotníci ve FN Plzeň se zapojili do celosvětové taneční výzvy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 9. květen 2021 08:55
jerusalema2 Zdroj: FN Plzeň

Přes stále náročnou situaci v koronavirovém období a vypětí prožité v posledním roce si zdravotníci z plzeňské Fakultní nemocnice udělali čas a zapojili se do celosvětové taneční výzvy Jerusalema Challenge. Pro 64 účastníků to znamenalo trénink mezi náročnými směnami a ve volném čase.

https://www.youtube.com/watch?v=YsvMj4ewi9w
Zdroj: FN Plzeň

Iniciátorem celé akce byla anestezioložka Eva Boháčová. „S nápadem přišla moje sestra. Trošku mě do toho postrčil i manžel a děti,“ vzpomíná. „Když jsem viděla různá videa z jiných nemocnic, byla jsem přesvědčená, že lidem v naší FN by se tato akce líbila také.“

Boháčová tedy začala oslovovat své kolegy a kolegyně. Výzva vzbudila velký ohlas. "Během několika hodin nás bylo 64, což byl kvůli rozloze vybraného místa stropový počet," podotkla. Tanec nacvičovali účastníci po skupinkách o pracovních pauzách a individuálně doma, videa z nácviků posílali organizátorce. Všichni dohromady se poprvé setkali až den před natáčením na generální zkoušce. Premiéra na záložním heliportu Fakultní nemocnice byla pro všechny zážitkem, stejně jako předtím nácviky. „Bylo vidět, jak moc je to baví a jak tohle zpestření onoho příšerného corona období  přivítali. Jak je to nakoplo, jak jsou vděční, že se děje i něco jiného, hezkého," dodává Boháčová. Doufá, že taneční spot osloví nejen zaměstnance FN, ale i veřejnost. „Dali jsme do něj srdce, hodně radosti a naděje, že bude lépe," doplnila.

Taneční výzva Jerusalema Challenge se stala internetovou senzací během lockdownu v průběhu pandemie koronaviru. Píseň s choreografií pochází z Jižní Afriky a je symbolem naděje a jednoty. Lidé na celém světě natáčí svá taneční videa a často je věnují záchranným složkám jako poděkování, nebo tančí samotní příslušníci záchranných složek. Video z FN Plzeň shlédlo přes 600 tisíc lidí, získalo přes 30 000 kladných komentářů.

Autor: Lenka Duchková