Zmrzlým řidičům vypomáhají na hranicích hasiči. Za noc navařili tisíc šálků čaje

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 16. únor 2021 11:01
151191164_10217825015487331_8414772833930451944_n Foto: HZS PK

Obrovské fronty kamionů, stovky řidičů, kteří v obrovských mrazech čekají na testy. Tak vypadá situace na hraničním přechodu v Rozvadově. Hasiči tak na místo přistavili kamion a promrzlým a zoufalým řidičům podávají teplý čaj.

Foto: HZS PK

"V pondělí ve večerních hodinách jsme přistavili na žádost Krajského úřadu týlový kontejner na hraniční přechod v Rozvadově," potvrdil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Díky tomu mají lidé čekající v chladném počasí na odběry možnost dát si teplý čaj. "Toho jsme za noc navařili přes 1 000 šálků," dodal Poncar. Hasiči podle něj zůstanou na místě tak dlouho, dokud to bude potřeba.

Úterý je druhý pracovní den, kdy platí přísné německé kontroly kvůli nepříznivé epidemické situaci v ČR. Prozatím je umožněn vstup z ČR do Německa jen lidem, kteří jsou uvedení na seznamu výjimek. Zároveň musí mít každý, kdo překračuje hranici, negativní covid test v němčině nebo angličtině, ne starší než 48 hodin. A rovněž je nutná digitální registrace při vstupu na území SRN, což platí to pro osobní i nákladní dopravu.

Všem řidičům policisté doporučují, aby měli test už před cestou a nenechávali se testovat až na hranicích. „Důrazně žádáme všechny řidiče, kteří se musí nechat otestovat až na hranicích, aby využívali před testovacím místem v úseku, kde se již tvoří kolony, pouze pravý jízdní pruh a do ostatních jízdních pruhů nevjížděli,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.