Dodejte tělu energii a oslaďte si život. Tyto látky fungují!

Zveřejněno v Pro ženy
Od - pátek, 28. duben 2023 06:00
Dodejte tělu energii a oslaďte si život. Tyto látky fungují! ilustrační. Foto: Pixabay

Špatný spánek a vysoká míra stresu vede k přirozeně „nepřirozenému“ vyčerpání organismu. Každý den musíte zvládat mnoho povinností, ale energie vám ubývá a máte pocit, že se přemáháte. Základem je samozřejmě doplňovat tělu živiny formou vyváženého jídelníčku, ale dopomoci si můžete i případnými doplňky stravy.

Nedostatek spánku

Příliš světla v ložnici vám může způsobovat potíže při usínání a také negativně ovlivnit kvalitu spánku. Melatonin je hormon, který je odpovědný za náš spánek a je velmi citlivý na světlo. Čím větší tma, tím více melatoninu naše tělo produkuje a tím lépe se nám spí. Půl hodiny před ulehnutím omezte zářivé světlo, nedívejte se do monitoru nebo na televizi a ideálně ani na mobilní telefon. Pokud správné návyky nepomohou, v lékárnách seženete přípravky s obsahem melatoninu. Ke zklidnění a podpoře spánku napomáhájí i produkty s obsahem kanabidiolu či extrakty z levandule a meduňky, které jsou svými příznivými účinky v tomto směru dobře známé.

Únava a vyčerpání

Také správné stravovací návyky mohou pomoci v boji s vyčerpáním. Pokud se často cítíte bez energie, zkuste doplňovat více železa a hořčíku. Tyto dvě minerální látky nepomáhají pouze zvýšit vaši energii, ale podílí se také na zdravém krevním tlaku a zajišťují dostatečné okysličení krve, které je nezbytné pro práci svalů. Pořádná dávka železa je například kromě slavného špenátu také ve fazolích a v mase. Dejte si hrnek bílých fazolí a 170 gramů hovězího masa a rázem jste na horní hranici doporučené denní dávky železa. Z doplňků stravy potom ještě skvěle působí například produkty s obsahem paulinie nápojné neboli guarany, což je rostlina z Amazonských pralesů, nebo čínský ženšen.