Hýčkejte své nehty ve třech krocích!

Zveřejněno v Pro ženy
Od - sobota, 29. duben 2023 09:00
Hýčkejte své nehty ve třech krocích! ilustrační. Foto: Pixabay

Zdravá a upravená nehtová lůžka jsou korunou krásy každé ženy, podobně jako bujará hříva či hebká pleť. Navíc jsou velkou známkou toho, jak o sebe žena pečuje, neboť na nehty se zaměří každý. Nemusíte nutně chodit na jejich úpravu do salonu ani používat pestrobarevné laky. Základem je čistota a lesk nehtů!

Úklid jen v rukavicích

Ty gumové stojí pár korun a vyhnete se tak vysušení nehtů a pokožky. Když myjete nádobí nebo čistíte koupelnu, chemické přísady čistidel vaše ruce opravdu nešetří. I pokud používáte šetrnější, tedy čistící produkty na přírodní bázi, i tak si rukavice navlékněte. Už jen proto, že pokud si před jejich obléknutím ruce ještě namažete krémem, kosmetickým máslem, vazelínou nebo olejíčkem, vlastně si dopřejete takovou "masku" na ruce, a můžete se těšit na ještě jemnější pokožku!

Správné pilování

Netahejte s pilníkem tam a zpátky, ale pilujte v jednom směru. Nepilujte nehty po koupeli, kdy jsou náchylné k lámání. Naopak je v tuto chvíli ostříhejte. Také si vybírejte šetrné odlakovače, které neobsahují aceton ani formaldehyd. Volte šetrný odlakovač na bázi acetátu. Můžete vyzkoušet také ty s obsahem oleje, které vaše nehty zároveň vyživí, zjemní kůži v okolí nehtového lůžka a odlakovávání s nimi je i mnohem rychlejš, právě díky tomu, že jsou mastnější a nehty nevysušují.

Hydratujte je!

Když úpravu nehtů zanedbáváte, začne se tvořit nevzhledná nehtová kůžička, která přerůstá ve spodu přes nehet. Její odstraňování je potom i bolestivé. Levným a účinným prostředkem, který udrží nehty i jejich okolí hydratované, je lékárenská vazelína. Nebo ricinový olej bohatý na vitamin E či panenský olivový olej.