Fenomén hip dips, neboli propadlé boky. Máte je taky a dá se s tím vůbec něco dělat?

Zveřejněno v Pro ženy
Od - sobota, 11. březen 2023 11:25
Fenomén hip dips, neboli propadlé boky. Máte je taky a dá se s tím vůbec něco dělat? ilustrační. Foto: Pixabay

Spojení slov hip dips se v poslední době skloňuje stále častěji. Není to ale jen výraz, jde o tělesný jev. Standardy krásy dosahují čím dál víc nedosažitelných hodnot a takzvané „propadlé boky“, prohnutí po stranách těla těsně pod každou kyčelní kostí, jsou nyní na prvních příčkách pomyslného žebříčku ženských „vad“ na kráse.

Zbavování se poklesů boků je mezi ženami novou fascinací, jak docílit vysněné postavy. Po internetu kolují videa a nejrůznější návody propagující jak se právě propadu boků zbavit. Ve skutečnosti to ale není možné. Jde totiž o vrozenou, danou tělesnou dispozici. Jsou to proporce, které předurčila vaše genetická výbava. Některé cviky sice mohou pomoci snížit výskyt propadlých boků, zcela se jich ale nezbavíte. Navíc nemůžete rozhodovat o tom, kde vaše tělo ukládá tuk.

A není to ani o dietě. Nepřemýšlejte ani nad variantou, že by tenhle „problém“ boků vyřešil chirurgický zákrok nebo plastiky. Zkrátka „odříznout“ je nebo „vyhladit, prostě nejde. Nenechte se proto zmást a nechat si namluvit, že je to něco, co se dnes „nenosí“ a je třeba se toho zbavit. Mezi celebritami už se najdou takové, které jsou na své propadlé boky dokonce hrdé, nebo v podstatě se s nimi smířily a snaží se tak podpořit ostatní ženy. 

Ovšem to neznamená, že svoje ženské boky nemůžete posílit! Nekoukejte na jejich vzhled, namísto toho se zaměřte na funkci kyčlí. Jejich strukturu sice změnit nemůžete, ale můžete provádět cviky na posílení svalů v jejich okolí, které jsou zodpovědné za to, jestli vaše kyčle fungují správně nebo ne. Začněte na všech čtyřech jako při kočičí pozici. Dbejte na to, abyste měly ruce přímo pod rameny a kolena přímo pod boky. S výdechem zvedněte jednu nohu nahoru a druhou nohou vytvořte úhel 90 stupňů. Koleno nechte pokrčené. S nádechem pomalu spouštějte nohu zpět dolů. Než ji opět zvednete, nedotýkejte se kolenem podlahy.