Kloučkovu premiéru za Plzeň zkazil Vondráček. Neodehráli jsme špatné utkání, mohli jsme bodovat, litoval plzeňský gólman

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 13. únor 2024 11:27
Kloučkovu premiéru za Plzeň zkazil Vondráček. Neodehráli jsme špatné utkání, mohli jsme bodovat, litoval plzeňský gólman Foto: HC Škoda Plzeň

Podruhé během krátké doby se hokejisté Plzně znovu utkali s Pardubicemi. Zatímco před dvěma týdny měl Milan Klouček na sobě ještě dres Pardubic, v pondělí si proti tomuto celku odbyl svou premiéru v Plzni. A i přes solidní výkon nakonec musel se svým novým týmem skousnout porážku 1:3. "Škoda, že to výsledkově nevyšlo, podle mě jsme mohli bodovat, zasloužili bychom si to," prohlásil Klouček.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete proti Pardubicím chytat?
V Plzni to funguje tak, že nám to trenér brankářů řekne vždy den dopředu. Na zápas jsem se těšil, bral jsem to jako každé další utkání. Dlouho jsem nechytal, tak jsem rád, že jsem opět mohl do brány. Škoda, že to výsledkově nevyšlo, dle mého jsme mohli bodovat, zasloužili bychom si to.

Radil jste třeba trenérům nebo spoluhráčům, co na Pardubice platí?
Od toho jsou trenéři. Já jsem se ale snažil soustředit jen na sebe. Samozřejmě ty kluky na druhé straně znám, avšak oni taktéž znají mě. Musím dneska spoluhráče pochválit, myslím si, že jsme Pardubice do moc šancí nepustili, určitě to pro nás bylo hratelné utkání.

Jak vám bylo, když jste viděl bezvládně ležícího Tima Söderlunda?
Byl to hrozný pocit. Nechci úplně hodnotit zákrok, protože jsem to přes celé hřiště moc neviděl. Samozřejmě jsme se všichni o Tima báli, zdraví je to nejdůležitější. Po zápase jsme se naštěstí dozvěděli, že je stabilizovaný a mimo ohrožení života.

Už v sobotu vás čeká speciální venkovní utkání v Klingenthalu. Chtěl byste si zachytat?
Určitě bych chtěl chytat každé utkání, ale to rozhodnutí je na trenérovi brankářů. Já jsem rád, že ten zápas budu moc zažít. Doufám, že vyjde počasí, aby se to uskutečnilo. Už jedno Winter Classic mě minulo, kvůli covidu byl zápas Pardubice – Kladno zrušen. Já už měl již připravenou masku, takže snad letos vše proběhne v pořádku. Všichni se těšíme.