Most mezi Loktem a Novým Sedlem šel k zemi

Zveřejněno v Doprava
Od - čtvrtek, 9. květen 2024 14:13

Média

Most nad dálnicí D6 mezi Novým Sedlem a Loktem na Karlovarsku musel jít k zemi. Byl totiž postaven ještě dříve, než dálnice a co se týká materiálů a bezpečnosti nevyhovoval současným předpisům. Na jeho místě teď roste nový most. Pro řidiče to samozřejmě znamená objížďku nebo omezení provozu na dálnici.

Most nad dálnicí D6 mezi Loktem a Novým Sedlem na Karlovarsku. Tak, jak ho řidiči znají, už neexistuje. Dělníci ho museli celý zbořit. „2. dubna byla zahájena rekonstrukce mostu Nové Sedlo Loket s tím, že 6. a 7. v noci byla provedena kompletní demolice celého mostu. To byla jediná uzavírka v rámci D6. Nyní tam probíhá jednosměrný provoz. Tak to bude až do konce celé realizace,“ vysvětlil ředitel Krajské správy a údržby silnice Karlovarského kraje Jiří Šlachta.

Ano, tak tam si o to požádala Krajská správa a údržba silnic, na to byla uzavírková komise a povolili jsme částečnou uzavírku s tím, že provoz je tam teď omezen a bude tam několik etap, kdy se bude to omezení různě měnit,“ potvrdil povolení částečné uzavírky na dálnici Jiří Baloun z ŘSD Karlovarského kraje.

Nyní probíhá vrtání pilotů do hloubky 25 metrů tento týden. Příští týden bude vrtání pilotů na druhé straně, následuje středový pilíř. Ukončení je pořád plánováno v říjnu letošního roku, kdy bude zahájen zkušební provoz. Realizace běží dle harmonogramu,“ Popsal současný stav Jiří Šlachta.

Most byl postaven v roce 1972 ještě před tím, než tady vznikla dálnice. Z hlediska materiálů a bezpečnosti už nevyhovoval. Stavba nového vyjde na 55 milionů korun.

Most nad dálnicí D6 u Nového Sedla šel k zemi. foto TV ZAK