Policisté v Plzni dopadli postrach prodejen potravin a trafik. Za dva měsíce vykradl osm provozoven

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 23. únor 2024 10:13
Policisté v Plzni dopadli postrach prodejen potravin a trafik. Za dva měsíce vykradl osm provozoven ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Minimálně osm krádeží na území Plzně měl spáchat v posledních dvou měsících dvaačtyřicetiletý muž. Policistům se ho teď podařilo dopadnout s tím, že u dalších případů je ještě prověřovaný.

Podle policistů navštívil muž během dvou měsíců několik prodejen s potravinami a několik trafik. "Odcizil celkem 107 kusů elektronických cigaret, několik balení kávy a různé potraviny. V jednom případě odcizil tričko a rukavice, které si uschoval do batohu. Z regálu si poté vzal lešticí houbu na obuv a použil ji na očištění bundy. Prodavačka muže upozornila, že musí zboží zaplatit před jeho použitím. Houbu tedy podezřelý na pokladně zaplatil. Na výzvu prodavačky chtěl zaplatit i zboží ukryté v batohu. To se mu ovšem nepodařilo, neboť neměl na kartě dostatek finančních prostředků," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté z obvodního oddělení Plzeň 4 teď muži sdělili podezření ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže. "Je podezřelý z osmi krádeží a v dalších několika případech majetkového charakteru je prověřovaný," dodala Raindlová.