Naděje házenkářů na obhajobu titulu žije

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 25. květen 2022 20:06
Naděje házenkářů na obhajobu titulu žije ilustrační. Zdroj: Talent tým Plzeňského kraje

Pokud chtěli udržet šanci na obhajobu titulu, museli házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje ve čtvrtém utkání série s Karvinou zvítězit. A to se jim také povedlo. Po obrovském dramatu vyhráli Západočeši 26:25 a o držiteli mistrovské trofeje rozhodne až pátý duel, který se bude hrát v neděli v Karviné.

Plzeňanům se opět nepovedl vstup do zápasu, Karviná šla brzy do vedení 4:0. A když v osmé minutě dával hostující Fulnek na 3:6, střídal Herajta v domácí brance Šmíd. A i jeho přičiněním se Plzeňští dotáhli na rozdíl jediné branky (7:8 v 16. minutě) a po trefě Linharta z křídla bylo šest a půl minuty před koncem srovnáno na 12:12. Zaplněná hala v té chvíli bouřila nadšením. Potom však neudržel nervy na uzdě Škvařil a po zakopnutí míče byl vyloučen, čeho Karviná využila a do poločasu odskočila na 12:14.

Ve druhé půli už přišly skvostné okamžiky právě Milana Škvařila, který střelecky držel svůj tým. A když vrátili trenéři do branky Herajta, který předvedl několik parádních zákroků, začala se karta obracet. Ze stavu 13:16 ve 34. minutě se Talent čtyřmi brankami v řadě dostal do vedení 17:16 a těsný náskok už nepustil.