Spřízněné duše: jak poznáte tu svou?

Zveřejněno v Pro ženy
Od - neděle, 30. duben 2023 06:00
Spřízněné duše: jak poznáte tu svou? ilustrační. Foto: Shutterstock

Bylo by to hezké, kdyby měl člověk možnost nahlédnout do budoucnosti, aby zjistil, zda muž či žena, kterým právě daroval své srdce, s ním prožijí celý zbytek života, jak doufá. Jenže ve skutečnosti vstupujeme do každého vztahu s nejistotou.I tak ale existují jisté signály a znamení, jež mohou napovědět, zda vám to vydrží do onoho pověstného „dokud nás smrt nerozdělí“.

Jste sami sebou

Když je nám s někým dobře, nemusíme se nijak přetvařovat a nasazovat si masky, které například nosíme před kolegy v práci apod. A to je velmi slibný začátek. Vyjadřujeme tím důvěru druhému – a ta je pro úspěšný a spokojený vztah životně důležitá.

Co řeknete, to platí

Určitě už jste někdy zažili, že jste s potenciálním partnerem/potenciální partnerkou sice trávili volný čas, ale vlastně vám nevadilo, když jeden z vás zrušil společně naplánovaný večer. Ovšem nyní si něco takového nedovedete ani představit, a navíc vás to (a evidentně ani váš protějšek) rozhodně nenapadlo. To je dobré znamení.

Minulost není zátěží

Může se stát, že máte u některých lidí pocit, že by vám upřímnost o vlastní minulosti mohla uškodit. Ale s vaším novým partnerem/partnerkou vás takové myšlenky ani nenapadnou! Minulost najednou není zátěž, ale vaší přirozenou součástí. A opačně to funguje stejně – ani vy to, co bylo, u svého protějšku nevnímáte negativně.

Omluva je omluva

Každý dělá chyby, za které se musí omluvit. Ovšem všichni víme, že ne každá omluva je opravdu upřímná. Když ale nemáte problém s přiznáním chyby a opravdovou omluvou, značí to nejen, že vám na druhém skutečně záleží, ale že se cítíte v bezpečí, protože víte, že vaší chyby nezneužije a omluvu přijme stejně upřímně, jako jste ji vyřkli. O dalších znameních, zda jste našli tu pravou lásku, se dočtete na webu zenysro.cz

PR