Hranáčovi premiéra zhořkla. Musíme se dát psychicky dohromady, burcuje mladý bek před klíčovou pohárovou odvetou

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 31. červenec 2023 10:25
Hranáčovi premiéra zhořkla. Musíme se dát psychicky dohromady, burcuje mladý bek před klíčovou pohárovou odvetou Foto: FCVP

"Jeho výkon byl očekávaný, byl výborný," taková slova volil trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek na adresu novice v sestavě, třiadvacetiletého Robina Hranáče. Plzeňský talent, který si zahrál i na nedávném mistrovství Evropy do 21 let, sehrál ve spolupráci se zkušenými Hejdou a Jemelkou skvělou partii, kterou ale pokazil vyrovnávací gól Šašinky z poslední akce zápasu. "Věděli jsme, že Gabriel bude házet dlouhé auty, měli jsme na to připravený systém. Jenže nám to vypadlo z vápna na odražený míč, hradecký hráč centroval, někteří jejich hráči vybíhali z ofsajdu, to kluky zmátlo. Pak přišel další centr na zadní tyč a skončilo to takhle," popisoval kritickou poslední akci.

Je těžké to celé vstřebat?
Je to složité, ale čeká nás další nesmírně důležitý zápas. Musíme se dát psychicky dohromady, zmobilizovat síly, bojovat s Dritou v odvetě a postoupit.

Vyhovovalo vám rozestavení se stoperskou trojicí, když jste měl vedle sebe zkušené Lukáše Hejdu a Václava Jemelku?
Je to výhoda, jejich zkušenosti jsou znát. Osobně můžu nastoupit v tom trojlístku na jakékoliv straně, v jiném rozestavení klidně i na beku, nevadí mi to, tam můžu využít svou rychlost. Dneska jsem ji využil uprostřed při dlouhých brejcích, pokrývali jsme to celkem dobře. Bohužel pro nás zápas dopadl remízou.

Dá se vůbec popsat, jaká nálada v kabině vládla?
Pro nás je to složité, ale zítra je nový den, zase přijdeme do práce, do kabiny a začneme pracovat na odvetě. Je to pro nás hodně důležité, musíme Dritu porazit. Odstartovali jsme to proti Hradci tím, že jsme dali aspoň jeden gól. Venku je to vždycky náročné, zahraniční soupeři nám nachystají nepříjemné podmínky, ale musíme to zvládnout.

Pomůže vám do odvety s Dritou alespoň to, že jste vstřelili konečně gól?
Přesvědčili jsme se už v přípravě, že můžeme dávat spoustu gólů i hodně dobrým týmům. Bohužel nám to tam teď nepadalo, ale Hejdis (Lukáš Hejda, pozn. red.) to odstartoval. Rozstřílíme se, věřím tomu.