Podvodník si hrál na námořníka, který uvízl na lodi. Žena z Klatovska přišla o více než 2,5 milionu korun!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - sobota, 4. květen 2024 11:06
Podvodník si hrál na námořníka, který uvízl na lodi. Žena z Klatovska přišla o více než 2,5 milionu korun! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Přes 2 600 000 korun stála ženu důvěra v podvodníka, který si hrál na námořníka uvíznutého na lodi. Klatovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a případ prověřují.

Čtyřiačtyřicetiletá žena na začátku února roku 2023 přijala na jedné ze sociálních sítí žádost o přátelství od muže vystupujícího pod českým jménem a příjmením. "Začala s ním písemně komunikovat, když muž jí měl posléze uvést, že je námořník, který uvízl na lodi s tím, že tam má u sebe trezor s penězi v hodnotě 350 000 EUR v hotovosti a certifikát na barel v Austrálii. Ženě přislíbil, že když zaplatí náklady za přepravu trezoru ze zámoří do České republiky, bude si z něj moci vzít vše, co bude chtít," popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Podvedená žena tak za období od loňského února do měsíce dubna letošního roku odeslala ze svého bankovního účtu nebo prostřednictvím směnárny celkem 25 plateb na různá čísla účtů odlišným příjemcům v celkové částce převyšující 2 600 000 korun. "Uvedené platby žena uskutečňovala podle instrukcí jedné z přepravních společností, která si měla od údajného námořníka převzít zásilku a přepravit ji do Čech," podotkla policejní mluvčí s tím, že do současné doby však žena žádný balík ani zprávu o něm neobdržela a tak případ oznámila policistům obvodního oddělení Klatovy. Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a případ prověřují.