Marie Osvaldová
Střet dvou aut komplikuje dopravu na hlavním tahu na Přeštice
Dvě osobní auta se srazila na silnici I/27 u sjezdu na Dobřany. Tři lidé se zranili, jednu osobu museli vyprostit hasiči. V místě se tvoří kolony.
Záchranáři si převzali do péče tři zraněné. "Muže ročník 1970 transportujeme na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín, dalšího čtyřiačtyřicetiletého muže a muže ročník 1984 do Fakultní nemocnice Bory. Všichni utrpěli středně těžká zranění a jsou při vědomí," uvedl Vítězslav Sladký ze Záchranné služby Plzeňského kraje.
Podle mluvčího krajských hasičů Petra Poncara k nehodě vyjížděli příslušníci stanice Přeštice a jednotka SDH Dobřany. "Vyprostili jsme jednu osobu pomocí hydraulických nástrojů," dodal Poncar. Podle něj se na místě tvoří kolony, doprava je řízena kyvadlově.
Meteorologové varují: Na západě Čech udeří velmi silné bouřky
Velmi silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové deště, krupobití a poryvy větru, zasáhnou v úterý Česko. Varování dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Velmi silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové deště s úhrny kolem 50 milimetrů, krupobití a nárazy větru o rychlosti kolem 80 kilometrů v hodině, hrozí od pondělní půlnoci do úterních 10 hodin zejména v západní polovině republiky.
Do pondělní půlnoci zůstává v platnosti výstraha před vysokými teplotami, jež mohou vystoupat nad 31 stupňů Celsia, rizikem vzniku požárů i silnými bouřkami.
Folmavskou ulicí už neprojedete, začala její oprava
Na jedné z nejvíce frekventovaných komunikací na Borských polích v pondělí začala rekonstrukce. Oprava Folmavské ulice potrvá až do konce. Motorová doprava bude odkloněna na objízdnou trasu, která se s postupujícími pracemi na stavbě bude zkracovat. Důvodem oprav jsou trhliny, vysprávky a vyjeté koleje, ulice tak dostane nový asfaltový povrch.
„Bude nutné odfrézovat svrchní vrstvy asfaltu a položit nový asfaltový koberec. V úseku mezi ulicemi U Panasoniku a U Letiště je komunikace tak poškozená, že bude nutné odstranit všechny asfaltové vrstvy, recyklovat podkladní štěrkové vrstvy a položit nový asfaltový povrch v tloušťce 18 centimetrů. Teprve poté bude možné obnovit i vodorovné dopravní značení,“ popsal plánovanou opravu náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule. Celková délka opravovaného úseku je 1,7 kilometru, šířka komunikace činí 16 metrů.
Oprava bude prováděna od pondělí 21. června 2021 do 30. srpna 2021 ve čtyřech etapách, přičemž ve 3. a 4. etapě bude uzavřena jen část Folmavské ulice:
- I. etapa 21. 6. – 12. 7. 2021
- II. etapa 13. 7. – 2. 8. 2021
- III. etapa 3. 8. – 16. 8. 2021
- IV. etapa 17. 8. – 30. 8. 2021
Opravovaný úsek bude nutné objíždět. Uzavírka ovlivní i městskou a linkovou veřejnou dopravu. Autobusové a trolejbusové linky č. 15, 17, 18, 24, 29, 30, N1, N7 budou po dobu opravy v obou směrech vedeny odklonem (více zde) ulicemi Obchodní, Podnikatelská a U Letiště. V tyto dny budou pro uvedené linky zrušeny či přeloženy zastávky „NC Borská pole“, „Panasonic“, „U Panasoniku“, „U Nové Hospody“, „Folmavská Rondel“. Na objízdné trase budou linky MHD odbavovat cestující na stálých a provizorních zastávkách v Podnikatelské ulici. Po této trase povede také do konce července objížďka pro individuální automobilovou dopravu. Počátkem srpna se objízdná trasa výrazně zkrátí a povede ulicemi U Panasoniku – Podnikatelskou a U Letiště.
Objízdná trasa a přesun zastávek se týkají i příměstských autobusových spojů Integrované dopravy Plzeňského kraje. Během prvních dvou etap uzavírky od 21. 6. do 2. 8. 2021 zastávky Folmavská Rondel a U Nové Hospody nahradí zastávka Obchodní rondel. Zastávku U Panasoniku nahradí zastávka Vltava. Uzavírka zastávky NC Borská pole potrvá až do konce srpna 2021 a v provozu ji nahradí zastávka U Letiště.
Pěší budou mít k dispozici jen jeden z obvyklých dvou přechodů v křížení Folmavské s dalšími ulicemi. Koridor se zábradlím budou moci využít také cyklisté, kteří se budou chtít dostat z jedné strany Folmavské ulice, podél které vedou cyklistické pruhy, na druhou.
Cena plánované opravy je 26 milionů korun a bude hrazena z rozpočtu městské příspěvkové organizace Správa veřejného statku města Plzně, která se o městské komunikace stará.
Plzeňskému Prazdroji loni kvůli covidu klesl zisk o pětinu
Dlouhodobé uzavření pivnic v důsledku koronavirové krize a s tím spojené nižší prodeje piv se promítly do hospodářských výsledků Plzeňského Prazdroje za loňský rok.
Prazdroj loni prodal v tuzemsku o 111 milionů piv méně než v roce 2019, to znamená meziroční pokles objemu o 8 procent. „Ani větší zájem o pivo v lahvích a plechovkách v Česku, ani udržení zahraničních prodejů na úrovni roku 2019 nedokázaly vykompenzovat ztráty, které nám způsobilo tuzemské omezení provozu restaurací a hospod. V předcovidové době tvořilo čepované pivo 40 % našich prodejů a loni nám tento segment klesl téměř o třetinu,“ říká Dragos Constantinescu, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.
Ve finančních výsledcích firmy se to promítlo poklesem čistého zisku za rok 2020 meziročně o 20 procent na 3,8 miliardy korun. Tržby se snížily o více než miliardu korun na necelých 16 miliard korun. I přesto Prazdroj ale i nadále patří do skupiny dvaceti největších tuzemských plátců daní, když do státní pokladny za loňský rok odevzdal příspěvek ve výši 5 miliard korun. Firma také loni zvýšila své kapitálové investice, a to o 13 procent.
„I přes nepříznivý rok jsme nepřestali investovat do rozvoje pivovarů, do nových technologií i do našich zaměstnanců. Naším dlouhodobým cílem je snižovat dopad naší činnosti na životní prostředí, aby naše podnikání bylo udržitelné a naše produkty si mohli vychutnat i další generace. Příkladem je naše obalová strategie, loni jsme přestali stáčet Gambrinus a Radegast do PET lahví, přičemž v budoucnu chceme tento typ obalu opustit zcela. Zaměřujeme se na podíl recyklátu v plechovkách a připravujeme se na využívání obnovitelných zdrojů energie. Vedle ekologie naše investice loni směřovaly také do rozšiřování výroby, což je nejlepším důkazem našeho dlouhodobého zaměření na růst,“ uvádí Dragos Constantinescu.
Prazdroj v průběhu celého roku také intenzivně podporoval těžce zasažený sektor hospod a restaurací, do něhož dal loni zhruba půl miliardy korun. Další investice do vybavení výčepů, zahrádek i školení personálu pokračují i letos. „Teď se nejvíce zaměřujeme na pomoc s obnovou a rozvojem podnikání hospod a restaurací. Snažíme se, aby hospody využily co nejlépe hlavní letní sezonu, podobně jako loni po prvním lockdownu, kdy jsme v létě zaváželi rekordní množství podniků v naší historii vůbec. Bylo to díky naší systematické podpoře pohostinství i včasné přípravě zahrádek. V tom pokračujeme i letos, tak uvidíme, jestli se nám podaří rekord zopakovat. Hlavním ale pro nás je, aby se v restauracích lidé cítili dobře a bezpečně a aby se do nich vraceli. Hospoda je tradiční součástí české společnosti. Jsme v tom unikátní i celosvětově a snažíme se tento fenomén podporovat a posouvat stále na lepší a lepší úroveň,“ říká obchodní ředitel Prazdroje Tomáš Mráz.
Pokus o vraždu v domově pro seniory!
V domově s pečovatelskou službou v Žihli na jižním Plzeňsku došlo v neděli k fyzickému napadení mezi dvěma seniory. Starší z nich byl vážně zraněn, druhý je podezřelý ze spáchání vraždy spáchané ve stádiu pokusu.
V sobotu v odpoledních hodinách došlo v jednom ze zařízení sociálních služeb na Plzeňsku k fyzickému napadení mezi dvěma seniory. Devětašedesátiletý muž způsobil o rok staršímu seniorovi bodné poranění. "Zraněný muž utrpěl vážné zranění a byl letecky transportován do nemocnice. Policisté útočníka, který byl pod vlivem alkoholu, na místě zadrželi a umístili do policejní cely. Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu," podotkla policejní mluvčí Michaela Raindlová.
Tarotový horoskop na týden 21. 6. 2021– 27. 6. 2021
V tropických dnech přibývá dopravních nehod!
V uplynulých dnech, kdy teploty překročily přes 30 °C, se zvýšil počet dopravních nehod na území Plzeňského kraje přibližně o 10 %. "Následky těchto událostí v silničním provozu jsou vážnější," potvrdila policejní mluvčí Pavla Burešová.
"Faktorů, které se podílí na dopravní nehodovosti, je celá řada, nicméně změny teplot posledních dnů sehrávají svou významnou roli. Přechody z vyhřátých kanceláří, hal a provozoven do vozidel, v nichž se teplota pohybuje ještě o několik desítek stupňů výš, únava, stres, následné případné indispozice a spěch, to vše jsou jedny z dalších zásadních faktorů, které se negativně odráží v silničním provozu. Neodmyslitelnou zátěží jsou pro řidiče, zejména v těchto horkých dnech, i komplikace spojené s technickými úpravami na silnicích, uzavírky, ale i komplikace spojené s šetřenými dopravními nehodami. Svou roli sehrává i střídání světelných i stinných míst, což je náročné na zrakové vnímání," podotkla Burešová.
Policisté radí maximální opatrnost a dodržování pitného režimu. "Pokud se cítíte unavení, odpočiňte si a až následně pokračujte ve své jízdě. V případě, že nebude v dobré zdravotní kondici, za volant nesedejte. Nezapomínejte rovněž na dodržování předepsané rychlosti jízdy, dodržování bezpečnostních rozestupů a rovněž na respekt a ohleduplnost k ostatním," dodala mluvčí policie.
Nejmodernější kanceláře v Plzni jsou synonymem úspěchu. Prostor firmám navrhneme na míru, říkají zástupci Hamburku
Budovu Hamburk Business Centra naproti Prazdroji zná v Plzni asi každý. Uvnitř byl ale málokdo. Za skleněnou fasádou se skrývají moderní luxusní kanceláře srovnatelné s těmi ve světových metropolích. Firmy, které zde sídlí, jsou synonymem úspěchu. Není tak divu, že v novém komplexu zůstávají poslední volné kancelářské prostory. Pod pokličku jsme nahlédli se zástupci centra Pavlem Borovičkou a Danou Bednářovou.
Fond BHS Real Estate Fund SICAV společnosti BH Securities vlastní řadu vyhledávaných kancelářských budov po celé republice i v Praze. Proč jste se rozhodli zařadit do svého portfolia plzeňský Hamburk?
Pavel Borovička: Důvodů je hned několik. Kromě polohy Plzně, která leží v blízkosti dálnice a hranic s Německem, je to i poloha Hamburku. Stačí říct, že se nachází naproti plzeňskému pivovaru a lidé hned vědí, o jaké budově je řeč. Při zvažování investice do karet hrálo i to, že 200 metrů od budovy je vlakové nádraží. To je pro firmy, které u nás sídlí, velká konkurenční výhoda. Platí to i pro blízkost hotelu ve vedlejší budově. Jsou to ideální prostory pro schůzku na nezávislé půdě i pro pořádání konferencí. Navíc díky tomu nemusíte na denní bázi platit za zasedačku, kterou pak využijete jednou za čtvrt roku. V neposlední řadě je to i o tom, že pro firmy je důležité, aby byly vidět. Všechna loga na střeše Hamburku jsou z ulice U Prazdroje dobře viditelná a fungují jako reklama.
„Bylo by kuriózní, kdybychom všichni měli vymazlené domovy, ve kterých skoro nejsme, a celý den trávili v ošklivých kancelářích“ - Pavel Borovička, jednatel nemovitostních společností BH Securities a.s. |
Takže vlastně nabízíte zázemí, které firmám pomáhá získat kvalitní zaměstnance. Je to tak?
Pavel Borovička: K tomu mám dvě historky. Jednomu z našich nájemníků se po přestěhování k nám zlepšil nábor pracovníků o 30 procent. Jedná se o firmu, která si své zaměstnance pečlivě vybírá. Ten nájemce mně řekl, že i kdyby za kanceláře platil výrazně vyšší částku, tak se mu to pořád vyplatí, protože na náboru zaměstnanců a agendě s tím spojené ušetří obrovské peníze.
Další historkou je, jak si někdo vybíral práci v Praze. Vybral si dobře dostupné místo na Masaryčce, tam si píchl kružítko, našel si firmy v okruhu 500 metrů a v těch hledal zaměstnání. Nikdo dnes nechce trávit hodiny času denně na cestách, raději je investuje do práce nebo volného času.
I my, když jsme si vybírali kanceláře, tak jsme si říkali, na jednu stranu dáváme velké peníze za vlastní bydlení, ale více času přitom trávíme v kanceláři než doma. Bylo by tedy kuriózní, kdybychom všichni měli vymazlené domovy, ve kterých skoro nejsme, a celý den trávili v ošklivých kancelářích.
Dana Bednářová: Mohu to jen potvrdit. Jednomu z našich nájemců vzrostla úspěšnost náboru i proto, že potenciální zaměstnanci velmi pozitivně vnímali nové moderní kanceláře, které mají svěží vzhled, ale i chill-out zóny a celou řadu dalších benefitů.
Otázkou je, kolik firem si náklady na takové kanceláře může dovolit.
Pavel Borovička: Ve skutečnosti se pro úspěšnou firmu jedná o marginální náklad. Řada zaměstnavatelů, když si vybírá nové prostory pro firmu, přemýšlí, jak se z měsíčního nájemného přes sto tisíc korun dostat na 95 nebo 90 tisíc. Ve chvíli, kdy si takový rozdíl přepočítáte na 20 zaměstnanců, tak na jednoho člověka ušetříte 500 korun. To je srandovní, protože když dnes někdo vyjednává o platu, baví se minimálně o tisícikorunách. Takže i kdyby vám kvůli špatným kancelářím měl utéct jeden kvalitní člověk, tak jste ztratili mnohem více než 500 korun měsíčně. Navíc s ohledem na to, že se jedná o novou budovu s dobře nastaveným fungováním, máme nízké service charges.
Pojďme přímo ke kancelářím. Co v nich nájemníkům nabízíte?
Dana Bednářová: Dům je plně vybaven systémy, které hlídají jeho bezchybnou funkčnost. To znamená, že když uživatelé budovy přijdou do práce, všechno funguje. Pokud vypadne například přívod tepla nebo klimatizace, ihned řídící systém budovy vyrozumí náš provozní tým, který závadu odstraní. V budově také funguje služba HelpDesk, která pomáhá nájemcům s řešením případných technických problémů v jejich prostorách. Nemalým benefitem s ohledem na umístění Hamburku je i možnost parkování v budově. Hamburk Business Center má recepci s provozní dobou od 7 hodin do 17 hodin, nicméně přístup do budovy je nájemcům a jejich zaměstnancům umožněn 24 hodin denně.
Pavel Borovička: Péče o budovu je na maximální úrovni. Když bych to přirovnal k autům, jsme něco jako autorizovaný dealer. I s ohledem na to, že jsme institucionální investor a neinvestujeme jen své peníze, ale i peníze dalších investorů, si nemůžeme dovolit něco podcenit nebo nedodat ve standardizované podobě.
„Hledáme a budujeme vhodné dispoziční řešení šité na míru zákazníka“ - Dana Bednářová, majitelka správcovské firmy pro nemovitosti DJL management. |
Pokud budu mít zájem přestěhovat sídlo firmy do Hamburku, jak dlouho budu čekat?
Dana Bednářová: V současnosti nabízíme dva typy prostor. Jedny o velikosti 700 metrů čtverečních, které jsou již vybavené a rozpříčkované. Nájemce si přinese nábytek, zapojí techniku a může začít ihned fungovat. Další prostory jsou typu shell & core (holoprostor), které se teprve musí uzpůsobit potřebám potenciálního nájemce. To už je náročnější disciplína, protože v tomto případě hledáme a budujeme vhodné dispoziční řešení šité na míru zákazníka. Proces přípravy tohoto typu prostor je běh na několik měsíců, protože je z důvodu úprav třeba žádat o vyjádření hasičský záchranný sbor, hygienickou stanici a vše ohlásit na stavebním úřadu.
Pavel Borovička: Pokud preferujete již připravené prostory, můžete v Hamburku sedět do týdne až čtrnácti dnů. Pokud chcete prostory na míru, je třeba začít věc řešit s pěti až šestiměsíčním předstihem. V takovém případě se budoucímu nájemci budou věnovat týmy odborníků na projektování dispozičního řešení daného prostoru a jeho realizaci. Využíváme spolupráce s renomovanými odborníky v této oblasti, kteří realizovali mnoho projektů i pro významné nájemce sídlící v Praze. Ti však hradí nájemné až 25 eur za metr čtvereční. Srovnatelný standard můžete mít u nás v Plzni za nájem 12 eur za metr čtvereční.
Co dnes dominuje? Open space nebo rozpříčkované prostory a soukromí?
Dana Bednářová: Otevřené prostory byly trendem pár let zpět. Nejen kvůli pandemii dnes firmy přemýšlí jinak a začínají prostory více dělit. Pořád ale existuje poměr rozumného mixu otevřených prostor, samostatných kanceláří a chill-out zón.
Pavel Borovička: Dnes se lidé více rozdělují do týmů, ale o to více se pamatuje na prostory pro společné setkávání. Pokud potřebujete, aby si lidé vyměnili myšlenku nebo názor, musíte tomu jít naproti. K tomu jsou ideální kávové koutky, kde zcela neformálně vzniká mnoho skvělých nápadů.
„Využíváme rozsahu a spolupráce s oceňovanými odborníky v Praze, kde se bavíme o nájmu 25 euro za metr čtvereční. Tento standard nyní můžete mít v Plzni s nájmem 12 euro za metr čtvereční“ - Pavel Borovička |
Jak je to v Hamburku s parkováním?
Pavel Borovička: Součástí Hamburku jsou dvě podlaží garáží, které nabízí celkem 88 parkovacích míst. To znamená, že na 85 metrů čtverečních kanceláří připadá jedno parkovací stání. Pokud tedy máte 1000 metrů čtverečních kanceláří, máte v průměru k dispozici 12 míst. Pro náročnější klienty jsme schopni zařídit dlouhodobý pronájem parkovacích míst v blízkém okolí.
Dana Bednářová: Vždy záleží na firmě, zda potřebuje firemní flotilu vozů či nikoliv. Jsou nájemci, kteří mnoho aut nepotřebují, takže se s počtem volných parkovacích míst dá pracovat.
Jaké prostory jsou v tuto chvíli v Hamburku k mání?
Dana Bednářová: Budova má téměř osm tisíc pronajímatelných metrů čtverečních, z toho volných je dnes jen 1777 metrů čtverečních.
Pavel Borovička: Zaplněných máme 75 procent prostor, což rok a půl po kolaudaci a v době koronaviru považujeme za úspěch. V současnosti se u nás může posadit firma, která potřebuje 300 až 1777 metrů čtverečních. S plnou obsazeností počítáme do dvou let.
„Našim cílem je dlouhodobá spolupráce s partnery a také to, aby dům dobře fungoval. Podle toho si vybíráme nájemníky“ - Dana Bednářová |
Hamburk je synonymem úspěchu. Vybíráte si nájemníky?
Pavel Borovička: Ano, vybíráme. Každý projekt, jako je Hamburk, vnímáme jako dlouhodobou investici. Našim cílem je udržet určitý standard, co se délky nájemních smluv a kvality nájemníků týče. Konkrétně Hamburk bereme jako menší rodinný barák, ve kterém jsme dali dohromady podobnou skupinu předních technologických firem, jako jsou Aimtec, ABB, CertiCon nebo Ubiquiti. Pokud budete sedět vedle takových společností, víte, že si ostudu určitě neuděláte.
Naopak do konceptu by se nám určitě nehodila třeba cestovní kancelář ve třetím patře, kam budou chodit desítky až stovky zákazníků denně. Kromě většího ruchu to například v zimním období znamená i větší zátěž na úklid společných prostor. Než abychom prostor pronajali za každou cenu a komukoliv, tak raději počítáme s tím, že obsazování bude nějakou dobu trvat.
Dana Bednářová: Našim cílem je budování dlouhodobé spolupráce s našimi partnery a také to, aby a se našim nájemcům v Hamburku bydlelo dobře a zároveň nedocházelo k vzájemnému narušování činnosti jednotlivých nájemců. Podle toho si vybíráme nájemníky.
Otázka na závěr. Je plzeňský Hamburk lepší než pražský Oregon House nebo The Orchard?
Pavel Borovička: Na jednu stranu Hamburk odpovídá svými parametry tomu, co požadujeme i po našich dalších budovách. Na druhou stranu je třeba říct, že se jedná o náš nejmodernější dům. Jeho kolaudace proběhla v roce 2019, z tohoto pohledu je to tedy zcela nová budova nabušená nejmodernějšími technologiemi a ve standardu, který uspokojí nejnáročnější zákazníky.
Dana Bednářová: Všechny budovy v portfoliu BHS Real Estate Fund disponují kvalitními technologiemi. Nicméně Hamburk coby zcela nová budova má oproti Oregonu a Orchardu určitou technologickou výhodu díky nejmodernějším zařízením. Oregon a Hamburk jsou oproti Orchardu co do rozlohy menší budovy, což jim dává komornější a rodinný charakter a umožňuje návštěvníkům lépe se v nich orientovat. Vždy se snažíme navázat dobrou spolupráci nejen mezi námi a nájemci, ale i nájemci navzájem. Tento rok byl z pohledu osobních setkání složitý, ale věřím, že to brzy na všech projektech napravíme při společném šálku dobré kávy a něčeho dobrého k tomu.
Autor: redakce
Stav posledního zraněného po úniku plynů v Plzni se zlepši
Zdravotní stav posledního zraněného po pátečním úniku toxických látek v areálu firmy SUEZ v Plzni-Skvrňanech se stále zlepšuje. Zdravotníci fakultní nemocnice v Plzni dnes muže přesunuli z intenzivní péče na standardní oddělení. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden, řekla administrátorka FN Plzeň Andrea Mašínová.
"Jeho zdravotní stav se výrazným způsobem zlepšil a určitě bude v průběhu týdne propuštěn. Dnes byl přesunut z lůžka intenzivní péče na standardní, proběhnou dovyšetření a myslím, že ho v první polovině týdne budeme moci pustit do domácího ošetření," uvedla Mašínová.
V pátek unikly v areálu společnosti SUEZ, která se zabývá čištěním tekutých průmyslových kalů, toxické látky z čističky, konkrétně siřičitan a sirovodík ve vysokých koncentracích. Únik zasáhl sedm lidí, čtyři museli záchranáři resuscitovat, dva z nich týž den v nemocnici zemřeli, další podlehl těžkým zraněním v sobotu. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let.
Plzeňští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Pověřují okolnosti případu, vyslýchají svědky a vyžádali si také znalecké posudky. Vyšetřování bude podle policejní mluvčí Michaely Raindlové pokračovat i v příštích dnech. Na případu spolupracuje i firma SUEZ.
čtk
Na Skvrňanech unikal jedovatý plyn! Dva lidé zemřeli
K úniku jedovatého plynu došlo v pátek před polednem v Předních Skvrňanech. Záchranáři resuscitovali čtyři silně intoxikované osoby, dva muži ale bohužel později v nemocnici zemřeli.
"Dnes v 10:50 přišlo oznámení o čtyřech osobách v bezvědomí v prostorech čističky odpadních vod. Zasaženi byli všichni muži ve věku 40 až 60 let. Ve velmi vážném stavu jsme je transportovali na Emergency FN Plzeň," podotkla mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.
"Upozorňujeme řidiče, že v Plzni je obousměrně uzavřena Vejprnická ulice, a to od křižovatky s ulicí Domažlická po křižovatku s ulici Křimická. Důvodem je únik chemických látek z čističky," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.
Na místě zasahují i hasiči, kteří se v současné době radí s technology o dalším postupu. Naměřené zde byly zvýšené koncentrace sirovodíku a siřičitanu, obyvatelé jsou mimo nebezpečí. Doprava bude uzavřená po dobu, dokud budou měřené hodnoty zvýšené. Lidé v okolí by neměli větrat.