Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Zatímco poslední červencové dny přinášejí mírné ochlazení, dešťové přeháňky a bouřky, v srpnu se vrátí tropické teploty. Ty by mohly dosahovat až 35 stupňů.

Celkem 25 příslušníků hasičského sboru z různých koutů Plzeňského kraje vyrazilo ve čtvrtek vystřídat své kolegy, kteří už několik dní pomáhají hasit požár v Českém Švýcarsku.

pátek, 29. červenec 2022 08:37

Plzeňský kraj podporuje hospicovou péči

Strávit poslední chvíle života ve známém prostředí se svými blízkými pomáhá domácí hospicová péče. Dlouhodobě ji také finančně podporuje Plzeňský kraj a nejinak tomu bude i letos.

Většina venkovních koupališť v Plzeňském kraji, v nichž hygienici pravidelně provádějí testy, má podle posledních dostupných údajů stále vodu vhodnou ke koupání. V polovině prázdnin se na některých místech už objevují sinice. Podle informací krajské hygienické stanice není v žádném ze sledovaných koupališť voda nevhodná nebo nebezpečná ke koupání. Poslední dostupné údaje jsou ale nejméně deset dní staré.

Plzeňský Prazdroj demontuje linku na stáčení piva do PET lahví. Definitivně tak s těmito obaly skončil. Poslední piva do nich stočil loni v prosinci a od té doby je nevyužívá. Největší český pivovar tak plní všechny své produkty pouze do sudů, tanků, skleněných lahví a plechovek. 

Západní polovinu republiky zasáhnou v pátek odpoledne a večer silné bouřky. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohou být provázeny přívalovými srážkami, krupobitím a silným větrem.

Zhruba 110 snímků, z toho 9 v nejprestižnější soutěžní kategorii celovečerních hraných filmů nabídne už 35. ročník Filmového festivalu Finále Plzeň, který se uskuteční od 23. do 28. září. Jeho hlavním centrem bude i letos Měšťanská beseda.

Střechu domu pohltil noční požár v obci Kvášňovice na Klatovsku. Předběžné škody se pohybují zhruba kolem 900 tisíc korun.

Ve čtvrtek ve 13 hodin začal předprodej vstupenek na odvetu třetího předkola Ligy mistrů mezi Viktorií Plzeň a Šerifem Tiraspol. Ta se bude hrát v úterý 9. srpna od 19 hodin ve Štruncových sadech. Jako první si lístky mohou zajistit majitelé permanentních vstupenek. Volný prodej pak odstartuje v pondělí 1. srpna ve 13 hodin.

Osobní vlak jedoucí z Českých Budějovic na Plzeň usmrtil ve středu v podvečer v Blovicích muže, který se pohyboval v kolejišti. Podle prozatím neoficiálních informací měl muž vstoupit pod soupravu úmyslně.