Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Filmový festival Finále Plzeň, který se letos uskuteční 23.–28. září, každý rok přináší lidem co nejvíce kultury a zábavy, ale snaží se nezapomínat ani na přírodu. A letos více než kdy dřív.

Teplotně nadprůměrný srpen slibují meteorologové ve svém měsíčním výhledu. Rtuť teploměru by se měla vyšplhat až na hodnoty přesahující 30 stupňů Celsia. Nejteplejší dny by měly být hned v tomto týdnu.

Zásadní proměnu v městský bulvár čeká v následujících letech Masarykovu třídu v Plzni na Doubravce. V rámci revitalizace dojde k například úpravě zanedbané lokality Na Rybníčku a protilehlého terminálu veřejné dopravy na Zábělské třídě. Budoucí podobu Masarykovy třídy včetně řady vizualizací mohou spatřit lidé v rámci venkovní výstavy, kterou před obchodním domem Centrum zahájil městský obvod Plzeň 4. Výstava bude k vidění do 21. srpna.

Šestapadesátiletý muž ze Sušicka byl obviněný ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. K tragédii došlo první den roku na Hartmanicku, kdy muž řídil nakladač, zachytil procházejícího kolegu, který na následky zranění zemřel.

Mezinárodní festival Divadlo oslaví letos 30. narozeniny. Ke kulatému jubileu připravil od 14. do 21. září program se zahraničními inscenacemi z Kanady, Švýcarska, Litvy, Maďarska, Slovenska i výběr toho nejlepšího, co se urodilo na domácích jevištích za poslední sezonu. Festival uvede inscenace Roberta Lepageho, Christopha Marthalera, Viktora Bodóa nebo vtipné zamyšlení nad Rolling Stones.

Fakultní nemocnice v Plzni nařídila od středy 3. srpna povinnost používat respirátory minimálně třídy FFP2 na ochranu nosu a úst. Platí to pro všechny návštěvníky a pacienty přicházející do ambulantních prostor nemocnice a návštěvy na odděleních.

Fotbalisté Viktorie Plzeň v pondělí odletěli do Kišiněva, kde proti Šeriffu Tiraspol zabojují o postup do play-off Ligy mistrů. Úvodní duel o zajištění si účasti v Evropské lize UEFA a postup do poslední fáze nejprestižnější klubové soutěže na světě, se odehraje na stadionu Žimbru v hlavním městě Moldavska v úterý 2. srpna od 18 hodin. 

Pět zlatých medailí si odvezla ze Světových policejních a hasičských her v holandském Rotterdamu policistka z Městského ředitelství policie Plzeň Kristina Bendová. Na hrách zaplavala mimo jiné vítězný meetingový rekord her na 1500 metrů dlouhé trati volným způsobem. 

Aktualizováno 16:56 Už devátý den bojují hasiči s rozsáhlým požárem v Českém Švýcarsku. Na místě vypomáhá také 60 profesionálních a dobrovolných hasičů z Plzeňského kraje, jeden z nich přitom utrpěl zranění dolní končetiny.

V chatové oblasti u Drahotínského rybníka zasahovali v pondělí ráno plzeňští hasiči u požáru osobního automobilu, které bylo předělané na elektrický pohon.