Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Velkou odezvu mělo setkání vedení centrálního obvodu s občany vnitrobloku Korandova/Plachého kvůli návrhu studie revitalizace vnitrobloku. Přesto, že diskuze byla místy napjatá, zástupci obvodu si pochvalují podněty, které obdrželi.

Doslova z pekla štěstí měl čtyřiadvacetiletý řidič, který ve Švihově na přejezdu ignoroval světelné zařízení a vjel přímo pod vlak. Jako zázrakem vyvázl jen s lehčím zraněním, jeho spolujezdec se nezranil vůbec.

Plzeňský kraj se dohodl s italským majitelem, firmou TWB Praha, na ceně za zchátralé bývalé lázně v centru Plzně. Za nevyužitý, částečně památkově chráněný objekt, kde je jen paintballová střelnice, kraj nabídl podle odhadu znalce 140 milionů korun, což TWB předběžně akceptovala. Kraj by měl následně dostat posudek investice od externí firmy a podle jeho výsledků se teprve rozhodne, zda lázně koupí, opraví a jestli tyto výdaje včetně provozních enormně nezatíží krajskou kasu. Případnou koupi by muselo schválit zastupitelstvo.

Po více než 30 letech vrátili zaměstnanci Správy veřejného statku města Plzně do Velkého boleveckého rybníka vodočetnou lať. Stav hladiny tak mohou sledovat sami občané. V budoucnu chtějí správci osadit vodočetné latě i do ostatních městských rybníků.

V jeden den v jedné z tachovských prodejen odcizil muž parfémy, druhý den se do obchodu vrátil právě v době, kdy policisté prováděli šetření. Recidivistu si tak rovnou odvezli na služebnu. 

Jeden z gepardích samců v plzeňské zoo, kterému nikdo neřekl jinak, než "Malej", zemřel ve věku 12 let. Podle vyjádření Zoo Plzeň trpěl nádorovým onemocněním měkkých tkání, které u něj zvěrolékaři diagnostikovali v prosinci 2020.

Do mateřských, základních a středních škol v Plzeňském kraji by mělo od 1. září chodit přes 1500 ukrajinských žáků. Nejvíce, 1066, jich přijde na základní školy, z toho v 70 procentech v Plzni. V mateřských školách je evidováno 309 dětí, z nichž shodně 70 procent připadá na plzeňské školky. Na střední školy by jich mělo nastoupit 133. Data z mimořádných zápisů poskytla mluvčí kraje Helena Frintová.

Dramatický den zažili ve čtvrtek strážníci z Plzně. Na linku tísňového volání oznámil neznámý muž svůj úmysl skoncovat se životem. Už ale neřekl, na kterém místě se nachází. Rozjelo se tak velké pátrání, které mělo dobrý konec. Nešťastník se sice naplil nemrznoucí směsi, ale mimo ohrožení života byl transportován do nemocnice.

Od loňského roku se opět řidič projedou po mostě na hlavním tahu I/19 ve Spáleném Poříčí. Původní most byl i s lávkou pro pěší zdemolován. Na jeho místě pak došlo k vybudování nového mostu a současně proběhla i úprava nábřežních zdí.

Doporučení nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve zdravotnických a sociálních zařízeních vydal dnes po svém jednání Krizový štáb Plzeňského kraje. Informovala o tom jeho mluvčí Helena Frintová.