Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

„Našla jsem na silnici želvu“. Tak přesně takové oznámení přijali v úterý na tísňovou linku plzeňští strážníci. Jejího majitele se nepodařilo najít, a tak putovala rovnou do útulku.

Před zápasem v Kišiněvě se hodně řešil rébus, jestli v základní jedenáctce vyběhne Tomáš Chorý nebo Jan Kliment. Kouč Michal Bílek ale nachystal překvapení a na hřiště od úvodní minuty poslal oba útočníky. A tah mu vyšel dokonale. Hrotové duo se skvěle doplňovalo a i díky Chorému s Klimentem Viktoria porazila v úvodním utkání třetího předkola Ligy mistrů Tiraspol 2:1. "V posledním zápase se nám osvědčila hra na dva útočníky, teď taky. Chorý i Kliment pracovali dobře do defenzivy, zvládají podržet balon. Honza měl i velmi dobrý pohyb. Bylo to správné rozhodnutí," pochvaloval si plzeňský kouč Michal Bílek.

Nadějnou pozici pro domácí odvetu třetího předkola Ligy mistrů si připravili fotbalisté Viktorie Plzeň. Západočeši na horké půdě v Kišiněvě zvítězili proti Šeriffu Tiraspol 2:1, když se jim podařilo díky proměněné penaltě Tomáše Chorého a přesné hlavičce Pavla Buchy otočit nepříznivý vývoj utkání. 

Vstřícnosti personálu jedné z prodejen jízdních kol v centru Plzně využil zatím neznámý muž tak, že přímo před před prodejcem z místa na elektrole za více než 100 tisíc korun ujel.

Aktualizováno 18:12 Bezmotorové letadlo havarovalo v úterý odpoledne přímo na silnici mezi Osekem a Rokycany. Při nehodě se navíc střetlo s autem. Pilot i přes rychlou pomoc nakonec těžkým zraněním podlehl, silnice musela být uzavřena. 

Plzeňský kraj, jehož krizový štáb v pátek doporučil nošení respirátorů v sociálních zařízeních, zatím neeviduje žádné ohnisko nákazy covid-19 v domovech seniorů či pečovatelských domech. Zájem o čtvrtou dávku očkování je velký, ale klienti ji většinou chtějí až na podzim. O mobilní očkovací týmy, jejichž vyslání kraj nabídl, zatím zařízení nežádají. Ústavy testují na covid podle potřeby a zatím žádný nezakázal vstup návštěv.

Dvě osobní auta se čelně srazila v ulici Na Roudné v Plzni. Silnice musela být v místě nehody uzavřena, v péči lékařů jsou dvě osoby.

Přes 3,3 milionu korun je aktuálně na kontě sbírky Pomáhající Plzeň. Mezi posledními velkými příspěvky jsou dary od partnerského města Takasaki. Zaměstnanci japonského úřadu a další obyvatelé sbírku mezi sebou sami iniciovali a již dvakrát na sbírkový účet poslali vybrané peníze. Celková suma činí bezmála 280 tisíc korun a momentálně v Takasaki probíhá třetí kolo sbírky pro Plzeň.

Po několika dnech, kdy se teploty pohybovaly kolem příjemných 27 stupňů, se znovu vrátí vedra. Ve středu mohou teploty na většině území Čech dosahovat až 34°C, zvyšuje se tak i riziko vzniku požárů. Vyplývá to z výstrahy, kterou v úterý zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Aktualizováno 13:45 Pokud fotbalisté Viktorie Plzeň vyřadí ve třetím předkole Ligy mistrů Šeriff Tiraspol, utkají se v play off nejprestižnější klubové soutěže s vítězem duelu Karabach - Ferencváros Budapešť. Naopak v případě prohry čeká svěřence Michala Bílka poražený z dvojice CZ Bělehrad, Pjunik Jerevan. Rozhodl o tom úterní los v Nyonu.