Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Aktualizováno 17:57 Po srážce s osobním autem zemřel ve čtvrtek odpoledne motocyklista. K nehodě došlo na křižovatce Nová Hospoda u Boru u Tachova. 

Aktualizováno 14:18 Ke střetu motorkáře s kombajnem došlo ve čtvrtek dopoledne za Přešticemi ve směru na Kucíny. Starší motocyklista utrpěl těžké zranění.

Příliv horkého vzduchu a s tím související vysoké teploty utnou v pátek silné bouřky. Pro Plzeňský kraj vydali meteorologové výstrahu, které je platná od pátečního odpoledne až do sobotní druhé hodiny ráno.

Hladina v horkých letních dnech klesla v nejoblíbenějším Velkém boleveckém rybníce, ale i v dalších rybnících Bolevecké rybniční soustavy na minimum za posledních 17 let měření. Podle odborníků za to může tropické počasí, které Evropu letos zasáhlo. U hlavní vodní plochy, kterou k rekreaci denně využívají stovky Plzeňanů, město začne na podzim s jejím dopouštěním.

Na své doposud nejdelší zahraniční turné se vydalo plzeňské Divadlo ALFA. S inscenací režiséra Tomáše Dvořáka „Pozor, Zorro!“ objedou plzeňští loutkáři v průběhu devíti týdnů takřka celé Japonsko, během nichž odehrají 40 představení a uspořádají pět workshopů.

K jedné z nejtragičtějších letošních dopravních nehod došlo ve středu odpoledne na dálnici D5 poblíž obce Benešovice na Tachovsku. Kamion tam prorazil svodila a vjel do protisměru, kde doslova smetl jedoucí auto, v němž cestovala rodina se dvěma dětmi. Bilance je přitom děsivá. Jeden dospělý a dvě děti mrtvé, žena těžce zraněná. Podle svědků bylo nákladní auto v době nehody neovladatelné, měla mu údajně explodovat pneumatika.

Aktualizováno 21:39 K tragické nehodě došlo ve středu odpoledne na 117. kilometru dálnice D5 u Benešovic. Kamion tam prorazil svodidla a v protisměru čelně narazil do jedoucího auta. V něm zemřely tři osoby, muž a dvě děti. Čtvrtý pasažér vozu byl těžce zraněn. Dálnice byla v obou směrech uzavřena, jeden jízdní pruh směr Rozvadov se podařilo zprovoznit kolem 21:30.

Česko čekají extrémní teploty, v pátek meteorologové předpovídají až 36 °C. Český hydrometeorologický ústav proto vydal i výstrahu, která platí pro Plzeňský kraj od čtvrtečních 10:00 do pátečních 21:00.

Rekonstrukci a zkapacitnění Roudenského kanalizačního sběrače za téměř 100 milionů korun dokončila v těchto dnech Vodárna Plzeň. Stavba je důležitá pro budoucí napojení severozápadního okruhu i další možné napojování kanalizace v oblasti Vinic a Sylvánu.

Nová vstupní brána do Borského parku, jejíž dominantou bude prosklený jednopodlažní pavilon se zelenou střechou vyroste na místě původní tramvajové točny na Borech. S výstavbou se začne už v těchto dnech, hotovo by mělo být v květnu příštího roku. Náklady na revitalizaci bývalé točny tramvají jsou 38,8 milionu korun bez DPH.